Завантажити ще

Тисяча за вакцинацію: пенсіонери з сьогоднішнього дня можуть купити на неї ліки

Тисяча за вакцинацію: пенсіонери з сьогоднішнього дня можуть купити на неї ліки
Фото: Іванов Олексій\УНІАН

Кабінет міністрів розширив сфери діяльності, в яких можна отримати послуги в рамках програми "Підтримка". Українці віком від 60 років із 24 січня вже можуть купити на "ковидну" тисячу ліків.

Згідно з рішенням уряду, перелік сфер діяльності та кодів категорії продавця доповнено новою сферою – лікарські засоби.

При цьому особи від 60 років зможуть придбати на "ковидну" тисячу як рецептурні, так і безрецептурні ліки.

Водночас міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу.

– Коли саме ви оформили картку – не важливо, головне, щоб на момент покупки ліки вам уже виповнилося 60 років, – написав він.

Наразі отримати 1 тисячу гривень із держбюджету можуть повнолітні українці, які отримали щеплення двома дозами вакцини. Для цього потрібно мати COVID-сертифікат у мобільному додатку "Дія". Розробляється механізм отримання "ковидної тисячі" та підлітками віком від 12 років, які вакцинувалися.

Перелік послуг, на які можна витратити кошти, отримані від держави за вакцинацію, має такий вигляд:

  • залізничні та авіаквитки в межах України;
  • квитки до кінотеатру, театру, музею або виставкового центру;
  • квитки на концерти;
  • абонемент у спортзал;
  • товари у книгарнях.
  • ліки.

Найпопулярнішою статтею витрати, як свідчить статистика першого місяця програми, що стартувала 19 грудня 2021 року, є книги. За даними Мінекономіки, українці витратили майже 1.5 млрд грн виплат у рамках держпрограми "еПідтримка", з них 490 млн грн витрачено у книгарнях.

У другому-третьому кварталах 2022 року очікується запуск альтернативного офлайн-механізму для отримання таких виплат для тих, хто не має смартфона.