Завантажити ще

У МОЗ відповіли на запитання щодо вакцинації при варикозі та туберкульозі, ізоляції щеплених та додаткової дози

У МОЗ відповіли на запитання щодо вакцинації при варикозі та туберкульозі, ізоляції щеплених та додаткової дози
Фото: MasterTux із сайту pixabay.com.

У Міністерстві охорони здоров'я України за підтримки проекту INSCIENCE, який популяризує науку, відповіли на питання щодо вакцинації. У фейсбуці відомства розповіли, чи можна вакцинуватися при варикозі, чи лікарі рекомендують щеплення при прийомі протитуберкульозних препаратів, кому рекомендується додаткова доза вакцини від COVID-19.

- Спільно з проектом INSCIENCE відповідаємо на найчастіші питання щодо вакцинації. Не сумнівайтеся та не ризикуйте здоров'ям – вакцинуйтеся та захистіть себе від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті! – зазначили у пості.

Про варикоз

У МОЗ заявили, що при варикозному розширенні вен можна вакцинуватися будь-якою вакциною з наявних в Україні.

- Як і інші серцево-судинні хвороби, варикозне розширення вен є показанням до вакцинації, адже може серйозно ускладнити перебіг COVID-19, - заявили у МОЗ.

Про самоізоляцію щеплених

У МОЗ відповіли, чи потрібно самоізолюватися після контакту з хворою людиною, якщо ви вакциновані від COVID-19 двома дозами.

- Щеплена людина може захворіти і заразити інших, хоч і з меншою ймовірністю, ніж нещеплена. Тому, якщо ви дбаєте про власну безпеку та безпеку оточуючих, самоізоляція потрібна. Є альтернатива – здати ПЛР-тест, – повідомили у міністерстві.

Про додаткову дозу вакцини

У МОЗ заявили, що додаткової дози вакцини потребують люди з раком крові, ВІЛ, які пройшли хіміотерапію, трансплантацію органів, гормональну терапію, а також люди, у яких після двох доз не сформувався імунний захист. Вони можуть отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другого щеплення.

Про вакцинацію при лікуванні туберкульозу

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що під час прийому протитуберкульозних препаратів можна вакцинуватися.

– Туберкульоз може дати серйозні ускладнення при зараженні людини коронавірусом. Протитуберкульозне лікування не впливає на необхідність вакцинації, - зазначили у пості.