Завантажити ще

У Чехії померла відома співачка, яка свідомо заразилася коронавірусом, аби отримати імунітет

У Чехії померла відома співачка, яка свідомо заразилася коронавірусом, аби отримати імунітет
Фото: Hana Horká/Facebook

Чеська співачка Гана Горка, вокалістка відомої місцевої фольк-групи Asonance, померла від коронавірусу у Празі. Вона не була вакцинована та свідомо заразилася від членів своєї сім'ї. Про це пише BBC News.

Як розповів виданню син співачки Ян Рек, його 57-річна мати спеціально заразилася інфекцією від нього та чоловіка, у яких виявили COVID-19 наприкінці грудня. Вона не хотіла робити щеплення, але й не стала ізолюватися від рідних, щоб потім отримати COVID-перепустку перехворілого, яка дозволяє відвідувати громадські місця в Чехії. Рек додав, що він і його батько були щеплені від ковіда.

За два дні до смерті Гана Горка написала в соцмережах, що йде на поправку після зараження варіантом "Дельта".

- Отже, тепер будуть театри, сауна, концерти... і терміново трохи моря, - додала співачка.

Вранці 16 січня Горка повідомила рідним, що почувається краще, та одяглася для прогулянки. Але раптово, за словами Река, у неї заболіла спина, і вона лягла у спальні.

- За десять хвилин усе було скінчено. Вона задихнулася, – розповів син.

Він сподівається, що ця історія зможе переконати інших зробити щеплення.

- Якщо у вас є живі приклади із реального життя, це потужніше, ніж просто графіки та цифри. Ви не можете по-справжньому співчувати цифрам, - додав Рек.

У розмові з ВВС News Ян Рек підкреслив, що, незважаючи на те що його мати не була вакцинована, вона не дотримувалася жодних конспірологічних теорій про вакцини та походження вірусу.

- Її філософія полягала в тому, що краще заразитися, ніж зробити щеплення. Ні про які мікрочіпи або щось подібне вона не говорила, - зазначає Рек. При цьому Горка дуже емоційно реагувала на вмовляння зробити щеплення, тому сім'я врешті-решт дала їй спокій.

При цьому, як пише The Guardian, у коментарі чеському радіо iRozhlas.cz син співачки таки звинуватив у смерті матері антиваксерів, заявивши, що у лідерів місцевого руху антиприщепників «руки в крові», оскільки саме вони переконали Горку не вакцинуватися.

- Я точно знаю, хто на неї вплинув... Мені сумно від того, що вона більше вірила незнайомцям, ніж сім'ї, - сказав він.

Раніше повідомлялося, що від коронавірусу померла акторка фільмів "Службовий роман", "Трембіта" та "Вічний поклик" Людмила Купина.