Завантажити ще

У МОЗ розповіли всі відомі факти про «Омікрон»: проявляється за три доби і вражає молодших

У МОЗ розповіли всі відомі факти про «Омікрон»: проявляється за три доби і вражає молодших
Фото: REUTERS

Експерти відзначили початок нової, п'ятої, хвилі коронавірусу в Україні. Серед штамів, які можуть активно поширюватися країною, – «Дельта» та «Омікрон». І якщо про перший підвид коронавірусу відомо вже багато, інформації про другий ще дуже мало. Тому в МОЗ вирішили зібрати всі відомі факти про «Омікрон» докупи.

Що відомо про новий штам «Омікрон» за попередніми результатами наукових досліджень:

  • "Омікрон" частіше призводить до інфікування в домашніх осередках порівняно зі штамом "Дельта".
  • Новий штам має менший період інкубації. У середньому він становить 3 доби
  • Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був від 38 років, то на «Омікрон» найчастіше хворіють люди від 30 років.
  • Збільшується і ризик повторного зараження - реінфекції. У випадку з «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – більш ніж у 5 разів вище, 13%
  • За попередніми даними, «Омікрон» у 2,9 разу інфекційніший, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний у порівнянні з «Дельтою».
  • У країнах, де «Омікрон» вже виявлено, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається у 1,53 дні.
  • Поки що немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, викликаної «Омікроном». Попередні дані свідчать, що нових незвичайних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.
  • Вказується на зниження ризику госпіталізації серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити велике навантаження на медичну систему. Порівняно зі штамом «Дельта» випадки захворювання «Омікроном» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації із перебуванням протягом 1 або більше ночей у лікарні.
  • Ризик потрапляння до відділення екстреної допомоги або госпіталізації у випадку з «Омікроном» наполовину менший, ніж для «Дельти».
  • Лише 0,6% хворих на «Омікрон» було госпіталізовано порівняно з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. Водночас дані щодо госпіталізації не є остаточними, адже в багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією.

У відомстві додали, що дослідження проводилися здебільшого у країнах з високим рівнем охоплення щепленням, а тому до лікарень потрапляло менше людей.

В Україні останніми днями ситуація із захворюванням на коронавірус почала погіршуватися. Останньої доби COVID-19 підтвердили вже більш ніж у 10 тисяч людей. Ряд регіонів переведено до «помаранчевої» зони.

Новини по темі: Минздрав Коронавірус