Завантажити ще

Ізраїль корегує правила в'їзду через коронавірус: що зміниться

Ізраїль корегує правила в'їзду через коронавірус: що зміниться
Фото: israel.mfa.gov.ua

Уряд Ізраїлю дозволив в'їзд у країну з 9 січня для вакцинованих іноземців та перехворілих на COVID-19. Однак це стосуватиметься лише тих туристів, які прибуватимуть із країн з помірним рівнем захворюваності. Як повідомляє Reuters, таке рішення було ухвалено, незважаючи на поширення штаму Омікрон у країні.

- З 9 січня Ізраїль відкривається для щеплених та перехворілих іноземних туристів, - йдеться у повідомленні.

Ця заява була зроблена навіть після того, як влада Ізраїлю спрогнозувала зростання кількості нових випадків захворювання в десятки разів протягом декількох днів.

Водночас ізраїльтяни, які прилітають додому з "помаранчевих" країн, повинні перебувати в карантині лише перші 24 години або до отримання негативного ПЛР-тесту, зробленого після прильоту.

Втім, щеплені або перехворілі громадяни Ізраїлю, які повернулися в країну до опівночі 4 січня, змогли опівночі вийти з карантину без отримання другого негативного ПЛР-тесту.

Міністр охорони здоров'я Ніцан Хоровіц заявив, що Ізраїль скоригує свої критерії для обов'язкового тестування та зосередиться насамперед на людях з високим ризиком.

За даними МОЗ Ізраїлю, Україна поки що знаходиться в помаранчевому списку країн середнього ризику. У той час як США, Великобританія, ОАЕ, Ефіопія, Танзанія, Мексика, Швейцарія та Туреччина залишаються у червоному списку Ізраїлю. Туристам з цих країн для в'їзду потрібен попередній спеціальний дозвіл ізраїльського комітету.

Ізраїль ухвалив рішення тимчасово закрити кордони для іноземців наприкінці листопада минулого року через поширення штаму Омікрон.

Раніше умови в'їзду (зокрема для українців) змінила Чехія. Також правила в’їзду для українців скорегувала Польща. А Італія взагалі закрила кордони для громадян України, навіть повністю вакцинованих.