Завантажити ще

Як ми намагалися витратити 1000 гривень за вакцинацію

Як ми намагалися витратити 1000 гривень за вакцинацію
Фото: facebook.com/mintsyfra.

"Коронавірусна" тисяча стартувала. Близько двох мільйонів українців, які зареєструвалися в бета-версії проекту, стали отримувати гроші на електронний рахунок і одразу ж кинулися їх витрачати. Інші чекатимуть на свого "миколайчика" після 19 грудня.

"КП в Україні" поцікавилася, на що вже зараз можна використати свій презент за повну вакцинацію.

Обвалили "книжкові" сайти

У безперечних лідерах продажів опинилися книгопродавці. Народ накинувся на літературу, як на гарячі пиріжки.

- Я зареєструвався у "Дії" кілька днів тому. Сьогодні думав, що буду якщо не першим, то одним із перших, хто отоварює цю тисячу гривень. Де там! Довелося витратити чимало часу, щоб пробитися на сайт "Книгарні Є" та замовити дві книжки, - розповідає адвокат Клім Братковський. - Якраз уклався у суму, задоволений.

Сайт інтернет-магазину "Літера" половину дня просто не працював.

- На сервері йдуть роботи, - сказала сумним голосом дівчина на гарячій лінії. - Надто багато було заходів. У нас перед Новим роком завжди активізується продаж, а тут цей бум наклався.

Дуже задоволений кампанією директор всеукраїнської мережі книгарень "Книголенд" письменник Ігор Зарудко.

- Я не можу сказати, скільки книг ми сьогодні реалізували, бо замовлення постійно надходять та обробляються. Але те, що продаж дуже сильно зріс - це факт, - сказав він. - Працюватимемо і вдень, і вночі.

Поки театри думають, кіно заманює

Під новацію треба ще пристосуватися, а це поки що змогли не всі. Футуристичне слово "діджиталізація" важко приживається у старому доброму академічному театрі.

- Я поки не знаю, як квитки цією тисячею сплатити, - зізналася касир у Театрі ім. Франка. - Але приходьте, пробуватимемо разом.

Приблизно такий самий діалог відбувся і в касі Театру російської драми.

– А ви знаєте, як платити? От і я не знаю, – сказала співрозмовниця. - Сьогодні жінка приходила, то вона телефон приклала, і чек виповз. Якщо у вас в телефоні такої програми немає, то ви краще проконсультуйтеся у знаючої людини. А ми вам завжди будемо раді.

На те, щоб витратити "ковідну" тисячу, українцям відводиться чотири місяці. Перший день – не маркер, час утрясти окремі моменти є. Але якщо хочеться погуляти на тисячу прямо тут і зараз, то краще вибрати великий кінотеатр.

Наприклад, у касі MULTIPLEX нас запевнили, що виймуть із картки е-підтримки гроші без жодних проблем. Ви лише їх до них приносьте.

У кінозалах статусом нижче, але з меншими цінами ситуація поки що, як у театрах. У невеликому затишному "Кадрі" нам запропонували спробувати купити квитки онлайн. Голос співрозмовниці звучав бадьоро, але в нотках вгадувалося, що вона не дуже впевнена в успіху.

У кінотеатрі імені Шевченка порадили приходити після 19 числа.

- Сплатіть карткою через термінал, - сказала касирка.

Схоже, вона мала на увазі пластикову картку, яка для е-тисячі не передбачена.

Спортзали просять додати ще 48 тисяч

А якщо витратитися на здорову справу - на спорт? Теоретично можливо, але за умови, що, крім подарованої тисячі, у вас будуть інші вільні гроші. У популярній мережі Sport Life нам запропонували абонемент на місяць.

- Приходьте до відділу клієнтської підтримки, там розкажуть, як сплатити. Тільки треба буде додати до цієї тисячі ще одну, – проконсультувала мила дівчина.

У клубі "5 Елемент" зробили ще цікавішу пропозицію:

– Вашу тисячу ми візьмемо, якщо купите річний абонемент. Нині у нас передноворічні акції. Вартість абонементу 49 800 гривень, – намагався спокусити клієнта менеджер.

У залах простіше пропонували скинути реквізити, але теж успіху не гарантували або розводили руками:

- Я вивчала це питання, нічого не вийде. Банк не перерахує нам гроші, - зітхнула адміністраторка фітнес-студії FitFox на столичному масиві Виноградар. – У нас КВЕД (кваліфікація видів економічної діяльності) не підходить.

Тоді всі на поїзд

Розвага, спорт, подорож… Ось! Можна сісти в поїзд або літак і хоч у вихідні змінити картинку. "Укрзалізниця" вже відкрила продаж квитків у рамках програми "еПідтримка", а авіакомпанії обіцяють це зробити з 19 грудня.

- Якщо вартість квитків перевищуватиме тисячу гривень, різницю ви зможете сплатити банківською карткою, - повідомили "КП в Україні" в компанії "Роза вітрів".

У стані очікування залишаються лише пенсіонери, які розраховують купити на подаровану тисячу ліки. Ця кампанія має стартувати у січні.

Новини по темі: вакцинація Коронавірус