Завантажити ще

Омікрон дістався України

Омікрон дістався України
Фото: geralt із сайту pixabay.com.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що варіант коронавірусу Омікрон виявили в Україні. У своєму Фейсбуці він повідомив про перший випадок зараження новим штамом COVID-19.

- Уночі до Центру громадського здоров'я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like). Особа, яка виявилася інфікованим цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт із хворими на COVID-19. Пацієнт продовжує перебувати на лікуванні. Також зараз проводиться епідеміологічне розслідування зазначеного випадку та додаткове обстеження контактних осіб, – написав Ляшко.

Ляшко порадив українцям скоріше вакцинуватися, щоби бути захищеними. Глава МОЗ нагадав, що потрібно дотримуватися встановлених протиепідемічних норм і правил.

- По можливості уникайте поїздок за кордон до регіонів, де циркуляція штаму "Omicron" домінує, - додав Ляшко.

У Всесвітній організації охорони здоров'я не виключили, що Омікрон може змінити перебіг пандемії. В організації заявили, що кількість мутацій у штамі Омікрон має безпрецедентний характер.

14 грудня у Pfizer Inc. заявили про закінчення досліджень противірусного перорального препарату Paxlovid. Його створили для лікування COVID-19. За даними компанії препарат ефективний на 89%, його можна використовувати в лікуванні Омікрону.