Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Pfizer завершила дослідження пігулок від коронавірусу: ефективні на 89% і лікують "Омікрон"

Pfizer завершила дослідження пігулок від коронавірусу: ефективні на 89% і лікують
Фото: instagram.com\pfizerinc

Компанія Pfizer Inc. оголосила про закінчення досліджень противірусного перорального препарату Paxlovid, розробленого для лікування COVID-19. Його ефективність у компанії оцінюють так само, як і за результатами попередніх випробувань – 89%. Про це повідомляється в заяві компанії, поширеній у вівторок, 14 грудня.

У фінальні результати включені дані початкового етапу досліджень, який показав, що Paxlovid знижував ризик госпіталізації або смерті на 89%, порівняно з плацебо. Загалом у дослідженні Paxlovid взяли участь 2246 дорослих.

У релізі зазначено, що лише 5 із 697 пацієнтів із групи ризику, які пройшли 5-денний курс «Паксловіда», були госпіталізовані. Жоден з тих, хто пройшли курс цих ліків, не помер від COVID-19. У той же час, у групі, яка приймала плацебо, потрапили до лікарні 44 із 682 пацієнтів, а померли 9.

Люди, які брали участь у дослідженні, не були вакциновані, і у всіх був щонайменше один фактор ризику - вік понад 65 років, ожиріння або серцево-судинні захворювання. У людей із групи, які приймали ліки, зменшилася небезпека розвитку тяжкої хвороби, і жоден з них не був змушений припинити курс через побічні ефекти.

У групі пацієнтів зі зниженим ризиком результат також був кращим у тих, хто приймав «Паксловід». З 333 було госпіталізовано 2, а в групі плацебо 8 із 329.

Зазначається, що якщо Paxlovid буде затверджений FDA, курс лікування COVID-19 складатиметься з двох таблеток «Паксловіда» та однієї «Ритонавіру», іншого противірусного препарату. Пацієнти прийматимуть їх двічі на добу п'ять днів поспіль.

У разі схвалення Paxlovid стане першими ліками для лікування COVID-19 у вигляді таблеток.

Компанія Pfizer повідомила, що цього року вона зможе виготовити 200 тисяч курсів цього препарату та 80 млн у наступному році. Адміністрація США уклала з Pfizer угоду на придбання 10 млн. курсів лікування Paxlovid для лікування COVID-19.

Paxlovid та "Омікрон"

Один з розробників Paxlovid Анналіза Андерсон повідомила, що ліки пригнічують ключовий ензим варіанта «омікрон», тому препарат буде з великим ступенем ймовірності ефективним і при зараженні цим штамом.

- Нові небезпечні штами, такі як "омікрон", загострили потребу в доступних варіантах лікування для тих, хто заразився вірусом, і ми впевнені, якщо лікування (Paxlovid - прим.авт.) буде дозволено, препарат може стати найважливішим засобом, що допомагає подолати пандемію, - заявив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла.

Глава компанії також заявив, що Paxlovid повинен бути ефективним проти штаму коронавірусу "омікрон", оскільки створювався з урахуванням майбутніх можливих мутацій вірусу.

- Це дає мені дуже, дуже високий рівень впевненості, що на лікування пероральним способом цей вірус не вплине. Коли справа доходить до вакцини, то поки що визначеності немає. Не думаю, що результат виявиться таким, що вакцини не захищають, - наводить його слова видання The Hill.

Бурла зазначив, що про варіант "омікрон" ще багато невідомо, і більше інформації стане доступно найближчими тижнями.

Що було раніше

Pfizer на початку листопада заявив про ефективність своїх ліків від коронавірусу. На той момент у тестуванні ( таблетки від COVID-19 на людях почали тестувати на початку вересня) взяли участь 1.2 тис. пацієнтів із COVID-19, у яких хвороба могла розвинутись за несприятливим сценарієм. Імовірність їхньої госпіталізації була більш ніж мінімальною порівняно з тими, хто приймав плацебо. Ніхто з тих, хто пройшов курс лікування при дослідженні цих ліків, не помер, у той час як серед тих, хто приймав плацебо, зареєстровано 10 смертей.

Потім Pfizer повідомила, що направила запит до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) США на схвалення застосування її експериментального препарату від коронавірусу під назвою Paxlovid, "щоб лікувати COVID-19 при слабкому або помірному перебігу захворювання у пацієнтів з підвищеним ризиком госпіталізації чи смерті".

У листопаді в Україні розпочалися випробування таблеток від COVID-19 від двох виробників – Pfizer (інший препарат, "Ритонавір") та MK4482-013 виробництва Merck.

Про те, що пігулки від коронавірусу можуть з'явитися до кінця 2021 року, у Pfizer заявили ще навесні.

Новини по темі: ліки коронавірус COVID-19