Завантажити ще

У РНБО спрогнозували п'яту хвилю коронавірусу в Україні на лютий

У РНБО спрогнозували п'яту хвилю коронавірусу в Україні на лютий
Фото: facebook.com/rnbou

Наступний спалах коронавірусу в нашій країні очікується у середині лютого 2022 року. Про це заявив у ході брифінгу секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, пише " РБК-Україна ".

- З 15-20 лютого ми можемо отримати початок наступної хвилі. Для того, щоб її не було, нам потрібно вакцинуватися. Те, що буде ще одна хвиля, ми впевнені. Інша річ, наскільки суспільство буде свідоме для того, щоб провакцинуватися та підійти дуже спокійно до цих речей. Але це прогноз, все залежить від того, як поводитимуться наші громадяни, - заявив Данілов у ході брифінгу.

За його словами, у разі вакцинації 75-85% населення країни, перебіг захворювання проходитиме в Україні набагато легше. Також у РНБО наполягають на введенні в Україні бустерної вакцинації, а починати рекомендують із людей похилого віку.

Щодо нової мутації вірусу під назвою "Омікрон", Данілов вважає, що боятися його не варто, оскільки переноситься він легше, ніж штам "Дельта".

- "Омікрон" прийде. Ми від цього нікуди не втечемо. Він уже є на наших кордонах, у Туреччині та ближче до нас. Його не треба лякатися. Він може охоплювати більше людей, але його переносять набагато простіше та легше, ніж "Дельту", - зазначив секретар РНБО.

На сьогодні в Україні не виявлено жодного випадку коронавірусу штаму "Омікрон", але відомо, що він уже наближається до нашої країни. 13 грудня на селекторній нараді у президента Володимира Зеленського йшлося про те, що новий вид коронавірусу може з'явитися в Україні вже наступного тижня.