Завантажити ще

На Філіппінах через «Омікрон» за три дні вакцинують дев'ять мільйонів людей

На Філіппінах через «Омікрон» за три дні вакцинують дев'ять мільйонів людей
Фото: REUTERS

У країні розпочалася масштабна кампанія з вакцинації, в ході якої за три дні планується прищепити від COVID-19 дев'ять мільйонів людей. Як повідомляється в AlJazeera, кампанія стартувала на тлі заборони для в'їзду в країну навіть вакцинованим туристам через поширення штаму "Омікрон".

Спочатку передбачалося, що протягом кампанії вакцинується 15 мільйонів, проте згодом уряд знизив цифру до 9 мільйонів.

На даний момент на Філіппінах у середньому робиться 829 тисяч щеплень на день. У рамках масової вакцинації уряд планує залучити 160 тисяч добровольців, які працюватимуть в 11 тисяч пунктах вакцинації по всій країні.

Філіппіни зіткнулися з одним із найбільших спалахів COVID-19 в Азії і досі сильно відстають за темпами вакцинації населення від своїх сусідів. Наразі повністю вакциновано майже 36 мільйонів філіппінців, що становить близько третини від загальної чисельності населення (110 мільйонів осіб). Країна планує вакцинувати 54 мільйони людей до кінця року.

"Омікроном" назвали штам B.1.1.529, вперше ідентифікований у Ботсвані 9 листопада. За даними ВООЗ, він відрізняється великою кількістю мутацій і може бути стійкішим до вакцин, а також швидше поширюватися. Однак смертей від нього поки що не зафіксовано. За даними МОЗ, в Україні «Омікрона» поки що немає.