23 сiчня
Завантажити ще

ВООЗ назвала новий штам коронавірусу грецькою буквою омікрон

ВООЗ назвала новий штам коронавірусу грецькою буквою омікрон
Фото: pixabay.com/geralt

Нова мутація коронавірусу В.1.1.529 отримала назву у вигляді грецької літери "омікрон". Про це повідомляють " РИА.Новости ", посилаючись на заяву Всесвітньої організації охорони здоров'я.

- Грунтуючись на поданих доказах, що вказують на згубну зміну епідеміології COVID-19, консультативна група повідомила ВООЗ, що цей варіант слід позначити як той, що викликає занепокоєння, і ВООЗ позначила B.1.1.529 як такий варіант, надавши йому назву "омікрон", - заявили у ВООЗ.

Як зазначено у повідомленні, новий штам вірусу має велику кількість мутацій, що викликає вчених занепокоєння. У зв'язку з цим ризик зараження цим штамом є "підвищеним" і новий штам коронавірусу був позначений як стурбованість.

- Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими такими, що викликають занепокоєння. Кількість випадків цього варіанта, мабуть, збільшується майже у всіх провінціях Південної Африки, - зазначено в повідомленні.

З початку пандемії ВООЗ використовує літери грецького алфавіту лише ключових варіантів SARS-CoV-2 - вірусу, що викликає COVID-19. Омікрон - 15-а літера грецького алфавіту. Від літери омікрон походять латинська літера O та кирилична О. Вперше новий штам коронавірусу був виявлений у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. У нього зафіксовано неймовірно високу кількість мутацій.