21 листопада
Завантажити ще

Юрій Павленко: Я вакцинований, але показувати свій сертифікат не вважаю за доцільне

Юрій Павленко: Я вакцинований, але показувати свій сертифікат не вважаю за доцільне
Фото: Оленароз/ru.wikipedia.org

Депутати не зобов'язані на вимогу голови фракції чи голови Апарату Верховної Ради України надавати інформацію про свою вакцинацію. Про це у коментарі «КП" в Україні» заявив народний депутат від фракції «Опозиційна платформа – За життя», кандидат на посаду судді Конституційного суду України Юрій Павленко.

– Діяльність народного депутата чітко визначена Конституцією та окремим спеціальним Законом «Про статус народного депутата України». Діяльність народного депутата у залі Верховної Ради регламентується законом України щодо регламенту ВРУ. І у цих законах немає відповідного зобов'язання, – сказав Юрій Павленко.

Парламентар також заявив, що ухвалена 2 листопада постанова Верховної Ради про антиковідні обмеження допуску народних депутатів до будівель парламенту є антиконституційною. І якщо «слуги народу» хотіли запровадити такі обмеження та не порушити закон, то треба було вносити зміни до Конституції та Закону «Про статус народного депутата».

- Постанова – документ ні про що. Носить рекомендаційний характер, - пояснює депутат і звертає увагу ще на один важливий аспект. – Ця постанова зобов'язує співробітників Управління держохорони перевіряти у депутатів сертифікат про вакцинацію, довідку про одужання чи негативний результат ПЛР-тесту/тесту на антиген перед тим, як пустити їх у будівлі парламенту. Автори ухвали та депутати, які за неї голосували, підводять солдатиків, які охороняють будівлю Верховної Ради, під кримінальну відповідальність – ст. 351 Кримінального кодексу України "Перешкода діяльності народного депутата України". Ніхто не має права обмежити доступ народного депутата до місця його роботи у залі парламенту.

Народний депутат зізнався, що вакцинувався, але демонструвати сертифікат про вакцинацію не вважає за потрібне.

- Вакцинуватись – моє особисте рішення. Вважаю, що це моя безпека та безпека моїх рідних, близьких та осіб, які мене оточують. Але вакцинуватись – це право кожного. Не можна нікого зобов'язати вакцинуватися, – каже Юрій Павленко.

На думку народного обранця, влада, проводячи політику обмежень та застосування санкцій до невакцинованих, тим самим провокує протистояння в країні та підриває довіру до вакцинальної кампанії.

– Я вважаю, що вакцинальну кампанію провалила влада. Влада, яка невчасно завезла вакцину. Влада, яка спочатку завозила вакцину сумнівним шляхом через сумнівні кампанії. Влада, яка тривалий час не могла забезпечити достатню кількість пунктів вакцинації, достукатися до кожного, провести нормальну піар-кампанію про необхідність вакцинації. Замість того щоб поінформувати, переконати та створити умови для вакцинації, влада починає діяти шляхом обмежень, покарань. Такий шлях призводить лише до протистояння та підриву довіри до вакцинації, - переконаний депутат.

За його словами, існує ризик, що невдовзі ми побачимо численні судові позови за фактом вжитих обмежувальних заходів у країні, та не виключив ймовірності притягнення до відповідальності окремих посадових осіб за подібні дії.

Колега Юрія Павленка з фракції «ОПЗЖ» Олександр Качний у коментарі «КП" в Україні» зізнався, що не вакцинований проти коронавірусу.

– Я не вакцинований. Я перехворів. Я маю антитіла. Навіщо мені потрібна вакцина, яка не пройшла дослідження? У нас немає чіткої статистики наслідків вакцинації. Я вважаю, що кожна людина має думати про своє здоров'я, – сказав Олександр Качний.

Нагадаємо, з 15 листопада допуск народних депутатів, співробітників Апарату Верховної Ради, журналістів, відвідувачів парламенту здійснюватиметься лише після пред'явлення сертифікату про вакцинацію, чи довідки про одужання, чи довідки з негативним результатом ПЛР-тесту чи тесту на антиген.​