Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україну виключили із "зеленого списку" безпечних для подорожі країн через спалах коронавірусу

Україну виключили із
Фото: GPSU.

Посли Європейського союзу виключили Україну зі списку країн, для яких рекомендується зняти обмежувальні заходи, введені на необов'язкові поїздки до ЄС через пандемію COVID-19. Іншими словами, країна виключається із "зеленого списку" і в українців можуть виникнути труднощі з поїздками до Європи. Це рішення було ухвалено 5 листопада у Брюсселі. Інформацію підтвердили агенції "Інтерфакс-Україна" дипломатичні джерела.

Офіційне рішення оприлюднять наступного тижня. Його прийняли у зв'язку із зростанням захворюваності на коронавірус в Україні. Наша країна була включена до "зеленого списку", який переглядається кожні два тижні, 15 липня і протрималася в ньому майже 4 місяці.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулєба обіцяв зробити все, щоб наші громадяни продовжували їздити до ЄС навіть після виключення України із "зеленого списку".

В Україні 5 листопада зафіксовано черговий антирекорд добової захворюваності – 26 з половиною тисяч осіб, майже 700 українців за останню добу померли від коронавірусу.

Як повідомлялося раніше, 30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на подорожі на зовнішніх кордонах.

20 травня Рада прийняла рекомендацію про внесення поправок у відповідь на кампанії вакцинації, що продовжуються, запровадивши певні винятки для вакцинованих осіб і послабивши критерії зняття обмежень для третіх країн. У той же час поправки враховують можливі ризики, пов'язані з новими варіантами, встановлюючи механізм екстреного гальмування, який дозволяє швидко реагувати на появу нового варіанту або погіршення ситуації в третій країні.

Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Влада країн-членів залишається відповідальною за їх виконання.