Завантажити ще

Мітинг антивакцинаторів: чому вони ризикують чужим життям

Мітинг антивакцинаторів: чому вони ризикують чужим життям
Фото: Ярослав Куліш

«Скажімо, ні вакцинації. З її допомогою чіпують людей, щоб потім впливати на них через вежі з 5G-інтернетом», - вважають люди, які зібралися на мітинг протесту перед Верховною Радою. Здається, практично у кожного з них у кишені смартфон, і якщо на ньому гальмує інтернет, вони, напевно, дуже засмучуються. Втім, у їхній риториці благополучно є сусідами не лише високі технології, а й господь Бог, світова змова сил зла спрямована і проти нього.

Мотиви різні. Ціль – одна.

Всю цю ключову інформацію ми отримали з плакатів протестувальників. Добра, до речі, поліграфія. Тут вам не намальовані від руки однороги квітів веселки на марші ЛГБТ.

В принципі, треба віддати належне чіткому плануванню мітингу. Окрім плакатів та транспарантів, всім охочим роздають листівки та брошури про змову проти людства. Йде збір підписів проти вакцинації (треба вказати ПІБ та свої координати, чим тобі не передвиборча сітка). Їх обіцяють передати депутатам Верховної Ради.

Дивно, але під своїми прапорами організатори зуміли поєднати абсолютно різношерсту публіку.

Ті, що борються зі вселенським злом - типові віруючі: чорне убрання в підлогу, на грудях хрестики або іконки.

Люди середнього віку: вони обурюються не чіпуванням, а вимагають скасувати дистанційку для дітей та дати народу нормально працювати, як у докарантинний час.

І незадоволена обмеженнями для відвідування клубів та концертів молодь.

Мотиви різні – ціль одна.

В одній листівці зійшлися й високі технології та Бог. Фото: Ярослав Куліш

В одній листівці зійшлися й високі технології та Бог. Фото: Ярослав Куліш

Влада та преса заодно

Якщо не рахувати нісенітниці про 5G, щиро хотілося почути аргументи антивакцинаторів.

Наприклад, вони проти всіх щеплень чи лише від ковіда? Чи не бояться заразити коронавірусом своїх батьків? Чи були вони хоч раз у реанімаційному відділенні? Вони не вірять тільки інфекціоністам чи, скажімо, стоматологам теж (ось хто точно може приховати під пломбою передавач 5G)? Чи готові вони написати заяву, що у разі зараження ковідом не звертатимуться до лікарні та не перевантажуватимуть систему охорони здоров'я?

І тут розкрилася ще одна спільна організаційна для антивакцинаторів риса - вони навідріз відмовлялися спілкуватися з пресою.

На моїх очах у протестувальників виник невеликий конфлікт із телевізійниками. Ті спробували взяти невеликий коментар.

- Журналісти – провокатори! Не спілкуйтесь з ними! – дружно накинулися на моїх колег.

Установку «у жодному разі не говорити з пресою» з імпровізованої сцени давав один із лідерів заходу голова руху «Права людини» Остап Стахів.

- До вас підходять представники зомбоящика, щоб взяти коментар, а потім подати інформацію проти вас. Зі злочинцями немає добрих справ. Ми не спілкуємося з тими, хто говорить неправду та сіє в народі паніку,

говорив він.

Риторику виступаючих теж не назвеш заспокійливою: «епідемія брехні», «ні дослідам над дітьми», «немає Covid-фашизму», «ми вільні люди, нам не потрібні намордники».

З таким настроєм конструктивний діалог вести у натовпі складно. Довелося прикинутися випадковим перехожим та ставити свої питання не як журналіст. Звичайно, знявши маску, тому що вона тут діяла як система розпізнавання «свій – чужий».

- Я прийшов сюди тому, що проти примусової вакцинації. Хто хоче, той нехай прищеплюється. У людей має бути право вибору, – каже мені один із мітингувальників. Наше уточнююче питання «чи має бути право вибору у тих, кого заразить нещеплений?» наш співрозмовник знаходить провокативним і розмову припиняє. Воно й зрозуміло. Антивакцинатори не мають відповіді на таке запитання. Вони не скажуть, як без вакцинації зупинити епідемію ковіда. Тому що думають, як краще для них, а не для суспільства загалом.

- Але ж інші щеплення нам у дитинстві робили? Тоді ніякого G ще не було, – намагаюся розговорити чергового співрозмовника.

– Вакцини від інших хвороб створені давно. Вони перевірені. А ці нові, – повчає мене чоловік за сорок. – Не хочу бути піддослідним кроликом. Хтось мені потім компенсує, якщо раптом проблеми зі здоров'ям після вакцинації почнуться.

Достукатись до цих людей складно. Усі аргументи вони зводять до порушення їх прав. І я можу зрозуміти чому – вони вважають, що обмеженнями та примусами влада хоче їм самим зробити тільки гірше. Тому що не вірять владі, не вірять ЗМІ і, схоже, не вірять уже й медикам.

Якщо не брати до уваги релігійних фанатиків, влада програла битву і перед розсудливими людьми. Як так: на запитання про те, скільки в парламенті щеплених депутатів перший віцеспікер Олександр Корнієнко не може відповісти, адже це «розголошення персональних даних»! А чому тоді у всіх інших вимагають показати COVID-сертифікат для поїздки в громадському транспорті? Чому вчителів прищеплюють під загрозою звільнення, а політиків ні? Чому звичайні люди, малий та середній бізнес втрачають гроші, а декларації можновладців поповнюються автомобілями та земельними ділянками?

Введенням нових суворих правил карантину влада створила масу незручностей людям, але не собі. І на цьому народному обуренні спробують зробити собі ім'я борці за права людини, пророки та любителі конспірологічних ідей.

На мітингу роздавали статті про світову змову. Фото: Ярослав Куліш

На мітингу роздавали статті про світову змову. Фото: Ярослав Куліш

ДО РЕЧІ

Судячи з атрибутики антивакцинаторів, є як мінімум два товариства, які брали участь в організації мітингу.

«Права людини» - суспільство правозахисників та журналістів. Їхні прапори розвивалися над натовпом у Верховної Ради.

Телеграм-канал, на якому публікувалася інформація про запланований мітинг під назвою «Київ ПРАВА ЛЮДИНИ», створено 28 жовтня фактично за тиждень до мітингу. Наразі на ньому 577 підписників.

Організація Terra Freedom. Їхній логотип надрукований на плакатах протестувальників. Організація має кілька каналів у телеграмі.

«Terra Freedom – це останній рубіж оборони розсудливих громадян. Запрошуйте друзів, знайомих, вижити ми зможемо лише разом», - пишеться в описі одного з них.

Що цікаво, робота цієї організації поширюється на дві країни – Україну та Молдову.

Телеграм-канал Terra Freedom Ukraine також створено нещодавно – 5 жовтня. Того ж дня канал створили й у Молдові. Усього за місяць до акції.

Телеграм-канал Terra Freedom.news створено рік тому, 3 листопада 2020 року. На ньому публікуються новини, які дискредитують вакцинацію.

Людям треба дати відповіді на запитання, щоби вони не боялися вакцинуватися. Фото: Ярослав Куліш

Людям треба дати відповіді на запитання, щоби вони не боялися вакцинуватися. Фото: Ярослав Куліш