Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна може заборонити експорт кисню на час критичної ситуації із COVID-19

Україна може заборонити експорт кисню на час критичної ситуації із COVID-19
Фото: UNICEF\МОЗ\Євген Малолєтка

Депутатська фракція "Слуги народу" закликала всі фракції та групи Верховної Ради підписати спільний лист Кабміну про необхідність тимчасово заборонити чи обмежити експорт кисню у зв'язку з осінньою хвилею коронавірусу в Україні та нестачею його для потреб країни. Про це стало відомо 1 листопада під час засідання погоджувальної ради.

– Ми бачимо, що як колись була боротьба за вакцини та маски, так наразі між усіма країнами починається боротьба за кисень, – заявив голова фракції Давид Арахамія.

За його словами, вжити відповідні заходи необхідно, щоб деякі підприємці "не маніпулювали цим питанням".

Спікер ВР Руслан Стефанчук видав підписні листи для збору підписів за проведення позачергового пленарного засідання парламенту з питання забезпечення лікарень кисневими концентраторами.

- Я хочу повідомити вам, що з ранку я підписав розпорядження про видачу підписних листів відносно ще одного позачергового засідання, яке буде пов'язане із законом про забезпечення кисневими концентраторми, - сказав Стефанчук на засіданні погоджувальної ради.

Він додав, що виступають за проведення такого позачергового засідання народні депутати майже з усіх фракцій та груп.

У зв'язку з різким зростанням захворюваності та кількості госпіталізацій низка регіонів України (насамперед Миколаївська та Одеська області) відчувають гостру нестачу кисню для COVID-хворих.

А В ЦЕЙ ЧАС

Депутати збиратимуться під куполом три тижні поспіль?

Народні депутати можуть змінити календарний план сесії та з 16 листопада провести три пленарні тижні поспіль, повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

- Я хотів би відреагувати на пропозиції деяких фракцій та груп про те, щоб змінити календарний план… щоб наступного тижня зробити роботу в округах, а далі три поспіль пленарні тижні, щоб ми могли розглянути важливі питання, які вже накопичилися у комітетах, - сказав Стефанчук. на засіданні погоджувальної ради.

Він дав доручення Регламентному комітету розглянути це питання та внести для обговорення проект постанови. Згідно з чинним планом роботи народні депутати наступного тижня з 8 по 12 листопада працюють у комітетах і фракціях, 16 по 19 листопада - пленарні засідання, а 22-26 листопада - робота з виборцями.