Завантажити ще

Глава Нацполіції перерахував, хто може перевіряти наявність ковід-документів

Глава Нацполіції перерахував, хто може перевіряти наявність ковід-документів
Фото: Enero201 / uk.wikipedia.org

Голова Національної поліції України Ігор Клименко перерахував служби, які можуть перевіряти наявність сертифікатів вакцинації від коронавірусної інфекції.

- Це і служба Міністерства охорони здоров'я, санітарні лікарні та Держпродспоживслужба, це і безпосередньо провідники, якщо це стосується залізничного транспорту, - розповів він в ефірі "Право на владу" на "1+1".

Поліцейські можуть вибірково перевіряти сертифікати. Вони використовують спеціальне програмне забезпечення на планшетах для перевірки QR-кодів. Водії громадського транспорту не можуть перевіряти наявність сертифікатів, однак зобов'язані попередити пасажирів про необхідність документів про вакцинацію. У ТРЦ сертифікати перевіряє персонал.

У Києві з 1 листопада ковід-документи у громадському транспорті перевірятимуть рейдові групи правоохоронців, повідомили у пресслужбі поліції " Українській правді ". За відсутність документів на пасажирів наземного транспорту та метро можуть скласти адмінпротокол про порушення правил карантину. Передбачений штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. Розмір штрафу визначає суд. У пресслужбі КМДА уточнили, що для проїзду у транспорті діятиме жовтий (про одну дозу вакцини) та зелений (про повну вакцинацію) сертифікат, ПЛР-тест, що діє протягом 72 годин, тест на антиген або довідка про одужання. Діти можуть їздити без обмежень.

Київ перейде до червоної зони карантину з 1 листопада. З 30 жовтня обмеження червоної зони карантину діятимуть у Київській області. З суботи 15 з 24 областей України будуть "червоними".