МОЗ України затвердило перелік медичних протипоказань до вакцинації від COVID-19. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
– Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з обережністю, – написав він у своєму фейсбуці.
За словами нардепа, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше ніж 1% населення.
У кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, зазначеним у переліку МОЗ, встановлюватиме виключно лікар. Довідки про протипоказання до щеплення почнуть видавати на початку листопада.
Протипоказання можуть бути постійними чи тимчасовими. В останньому випадку лікар вкаже термін їх дії. Протипоказання можуть діяти до всіх видів вакцин або лише до конкретного типу. Тобто, якщо є можливість щеплення іншим типом вакцини, то довідки не дадуть.
- Наприклад, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для вакцин мРНК (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендовано вакцинацію з обережністю, – пояснює Радуцький.
Дані про пацієнтів, яким протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров'я, тобто українці зможуть згенерувати документ у додатку «Дія», запевнив “слуга народу”. МОЗ перевірятиме обґрунтованість видачі довідок.
Згідно з ухвалою уряду, з 8 листопада без щеплення до роботи не допустять держслужбовців та педагогів. Однак вони можуть надати довідку про протипоказання до вакцинації від COVID-19.
У липні МОЗ називав “єдиним справжнім протипоказанням” до щеплення від COVID-19 серйозну алергічну реакцію на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок.