Завантажити ще

Київ офіційно став червоною зоною з 1 листопада

Київ офіційно став червоною зоною з 1 листопада
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

Державна комісія з ТЕБ та НС ухвалила рішення офіційно перевести Київ у червону зону адаптивного карантину з 1 листопада 2021 року. Про це у своєму телеграм-каналі 28 жовтня повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

- Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 1 листопада 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території міста Києва, - сказано в повідомленні.

Немчінов нагадав, що червоний рівень епідемічної небезпеки передбачає низку обмежень. Зокрема, забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновано.

Раніше 28 жовтня Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням запровадити у Києві режим "червоної зони" та оголосив про посилення обмежень у будь-якому випадку на місцевому рівні.

Які карантинні обмеження введено у Києві

З понеділка, 1 листопада, лише з негативним ПЛР-тестом чи ковід-сертифікатом можна буде працювати та відвідувати:

  • заклади харчування;
  • готелі;
  • установи соцзахисту, включаючи ЦНАП та пенсійний фонд;
  • фітнес-центри;
  • спортзали;
  • ТРЦ (діти відвідують їх лише з батьками);
  • проводити масові заходи.

Громадський транспорт працюватиме, але у пасажирів вибірково перевірятимуть ковід-сертифікати та ПЛР-тести. Це робитимуть не на вході, а спецгрупи охорони.

З понеділка учні 1-11 класів не повертаються до шкіл з канікул, а йдуть на дистанційне навчання. Дитячі садки продовжують працювати за умови 100% вакцинації серед працівників.

Ситуація з коронавірусом в Україні: майже 2\3 країни на початок листопада "почервоніють"

Київська область перейде до "червоної зони" трохи раніше Києва - з 30 жовтня. Разом із нею – Житомирська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська області. Таким чином, із суботи в Україні 15 з 24 областей будуть "червоними". Такими є Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська, Сумська, Рівненська та Миколаївська області.

Червоний рівень передбачає заборону на роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів, якщо 100% працівників та відвідувачів не вакциновано. Локдаун уряд оголошувати не планує, навіть за умови  попадання всіх областей у червону зону, через його негативний вплив на економіку.