Завантажити ще

Центр громадського здоров'я: пластикові маски не відносяться до засобів індивідуального захисту

Центр громадського здоров'я: пластикові маски не відносяться до засобів індивідуального захисту
Фото: facebook.com/phc.org.ua

Центр громадського здоров'я МОЗ України пояснив, чи є прозорі пластикові маски засобом індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу. Відповідь однозначна: ні.

"Маски захисні прозорі пластикові через особливості своєї конструкції, а саме нещільне прилягання до обличчя, створюють лише ілюзію захисту. Бо лише частково закривають обличчя на рівні рота, а тому їх використання наражає на небезпеку як користувача, так і оточуючих. До того ж такі «пластикові маски» не відносять до засобів індивідуального захисту, тому вони не можуть замінити використання захисних медичних масок або захисних щитків", - сказано в публікації.

Причиною такої публікації стало те, що працівники сфери комунального харчування та обслуговування використовують такі пластикові маски. Отже, можуть нарватися на штраф. Для юридичних осіб штрафи за відсутність маски становлять від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн – 5100 гривень). А за неправильне носіння – від 170 до 255 гривень. Маска має повністю закривати рот і ніс.