Завантажити ще

В Україні працюють 1200 мобільних груп з перевірки сертифікатів про вакцинацію

В Україні працюють 1200 мобільних груп з перевірки сертифікатів про вакцинацію
Фото: diia.gov.ua

В Україні станом на 25 жовтня відкрито понад 800 кримінальних проваджень у зв'язку з підробкою сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Лише протягом минулого тижня поліція порушила понад 80 кримінальних проваджень за фактами підробок COVID-документів. По всій країні працює 1200 груп із виявлення фальшивих документів. Про це під час прямого ефіру програми "Свобода слова" заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, повідомляє прес-служба МВС.

- По всій Україні працюють 1200 мобільних груп, які мають повноваження перевірити справжність сертифіката щодо завершення курсу вакцинації. До мобільних груп входять не лише поліцейські, але й Держпродспоживслужби. І навіть медики можуть перевірити справжність такого документа. Трапляються випадки, коли медики торгують такими підробками, - сказав він.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що жоден штраф не відшкодує шкоди, коли людина з підробленим сертифікатом заразить десятки та сотні громадян. Він також пригадав "славу" України за кордоном.

– Минулого тижня газета The New York Times присвятила цілу статтю темі підроблених сертифікатів в Україні. Ми розуміємо, що спокуса скористатися фальшивим документом дуже велика. Наприклад, коли людина після хвороби хоче поїхати у відпустку. Тому купити сертифікат наші люди вважають меншим злом, аніж пропустити заплановану відпустку, – наголосив Монастирський.

За словами чиновника, у більшості випадків це банальне шахрайство, оскільки іноді такі "довідки" виготовляють за допомогою фотошопу. Поліцейський чи прикордонник легко виявлять підробку.

Повністю щеплено вже понад 70% особового складу МВС. І хочуть запровадити певні значки, які підтверджують цей факт.

Днями львівська бізнесвумен поскаржилася до поліції на поліцейського, який прийшов до її закладу і зажадав сертифікати про вакцинацію співробітників, при цьому сам не був щеплений.