22 грудня
Завантажити ще

В Україні накрили мережу, яка продала 40 тисяч підроблених ПЛР-тестів і сертифікатів про вакцинацію

В Україні накрили мережу, яка продала 40 тисяч підроблених ПЛР-тестів і сертифікатів про вакцинацію
Фото: npu.gov.ua

Кіберполіція України викрила злочинне угруповання, яке встигло продати більше 40 тисяч підроблених ПЛР-тестів і сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Про це повідомили правоохоронці.

"Десять фігурантів виготовляли і продавали тести з негативним результатом на коронавірус, а також паперові сертифікати про вакцинацію. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйонів гривень. Під час обшуків поліцейські вилучили печатки медустанов та особисті печатки лікарів", - сказано в публікації.

Замовники послуг не проходили жодних лабораторних досліджень та процедур щеплення, а лише надавали свої дані для оформлення документації. Серед клієнтів були і туристичні агентства. Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікату - 1500 гривень. При цьому представники турагентств «перепродавали» їх за вищою ціною.

За рік угруповання встигло виготовити понад 40 тисяч підроблених довідок і близько 500 підроблених сертифікатів. У своїй діяльності фігуранти незаконно використовували логотип медичної лабораторії і печатки різних медичних установ.

"Працівники поліції попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Зловмисники напередодні взяли замовлення на їх виготовлення. Правоохоронці провели 23 обшуки за місцем проживання фігурантів, їхніх автомобілів і в офісах на території Київської, Харківської та Запорізької областей. В результаті вилучено комп'ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки і штампи медичних установ, а також особисті печатки лікарів", - додали правоохоронці.

Семеро зловмисників, в тому числі організатор, затримані. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 ("Підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів"), ч. 3 ст. 190  ("Шахрайство"), ч. 3 ст. 229 ("Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару"), ч. 1 ст. 325 ("Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням") Кримінального кодексу України. Зловмисникам оголосили про підозру. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі.

Напередодні на The New York Times вийшла стаття про погіршення ситуації з коронавірусом в Україні і вкрай погані результати кампанії з вакцинації з причин масової підробки сертифікатів.

"Заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич заявила раніше в цьому місяці, що співробітники поліції підозрюють щонайменше 15 українських лікарень у видачі підроблених довідок в обмін на платежі. Українські новинні агентства опублікували численні повідомлення про людей, які не тільки отримували фальшиві довідки, але й реєстрували їх у державній онлайн-базі даних, що призводить до завищення офіційних даних про вакцинацію", - сказано в публікації.

Видання відзначило, що в нашій країні, як і раніше, найнижчий рівень вакцинації в Європі: всього 15% населення повністю вакциновано, лікарні вже заповнені на 65%, а низький рівень тестувань може означати, що добова захворюваність значно вище.