Згідно з остаточною версією карантинних правил пасажирських перевезень, що вступили в силу 21 жовтня, документ про отримання однієї дози вакцини від COVID-19 (т. зв. "жовтий" сертифікат) є підставою для допуску в громадський транспорт міжрегіонального сполучення навіть у "червоній" зоні. У попередній версії передбачалося, що у "червоній" зоні право на поїздки даватиме тільки "зелений" сертифікат про повну вакцинацію.
В остаточній редакції постанови КМУ пояснюється, що для міжобласних перевезень з 21 жовтня для "жовтого" і "червоного" рівня епідопасності потрібен один з нижчезазначених документів:
У той же час Міністерство охорони здоров'я роз'яснює щодо останнього: COVID-сертифікат на підставі одужання пацієнта наразі знаходиться на етапі тестування.
Тим часом "Укрзалізниця" відзвітувала, що перші потяги 21 жовтня вже вирушили "за новими правилами" - з перевіркою covid-документів. Кампанія радить пасажирам прибувати на вокзал за годину до відправлення - якщо навіть у людини немає щеплення, за цей час вона встигне отримати результат експрес-тесту або навіть вакцинуватися в розгорнутих на вокзалах пунктах вакцинації.
ДОВІДКА
Нові правила перевезення пасажирів, які з 21 жовтня вступили в силу і припускають посадку в транспорт під час карантину з тим або іншим документом про вакцинацію чи тестування, поширюються на повнолітніх осіб - громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Йдеться в тому числі про водіїв, членів екіпажу авіа- і залізничного транспорту. Діти і підлітки до 18 років можуть їздити без таких документів.
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення. Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.
До громадського міжміського транспорту не пускатимуть без COVID-сертифіката (підійде і "жовтий"), або сертифіката міжнародного зразка (а також іноземного сертифіката), або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV- 2, який діє 72 години. На внутрішньообласні перевезення і міський громадський транспорт ці вимоги (поки що) не поширюються.