2 червня
Завантажити ще

The Sun заявила, що Росія вкрала формулу для "Спутника" у AstraZeneca - в Кремлі прокоментували

The Sun заявила, що Росія вкрала формулу для
Фото: REUTERS.

У Володимира Путіна відреагували на інформацію газети The Sun про те, що формула вакцини AstraZeneca була вкрадена російським шпигуном і згодом використовувалася для розробки препарату Спутник V. Коментар прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова 11 жовтня призводить російське інформагентство РБК.

- Газета The Sun - дуже відома, глибоко не наукова газета. Так ми і ставимося до цих публікацій, - відповів представник Кремля на прохання прокоментувати інформацію про нібито промислове шпигунство.

11 жовтня газета The Sun опублікувала матеріал, в якому говориться, що «російський шпигун» вкрав формулу COVID-вакцини AstraZeneca, розроблену університетом Оксфорда. Видання без зазначення джерел написало, що про це нібито "спецслужби повідомили міністрам". Британські спецслужби нібито стверджують, що мають докази того, що РФ викрала проект вакцини. Відзначається, що дані були викрадені російським агентом особисто. "Важливі дані", як з'ясували спецслужби, були отримані від якоїсь фармацевтичної фірми, в тому числі, мова йде про план вакцинації.

У британському уряді поки не коментують інформацію про викрадення формули вакцини.

Вакцина російського виробництва використовує технологію, подібну вакцині AstraZeneca, причому обидві використовують ослаблену форму аденовірусу. У вересні 2020 року Росія опублікувала результати двох ранніх клінічних випробувань, які повинні були свідчити про те, що вакцина "Спутник V" є безпечною і ефективною. Європейське агентство лікарських засобів (EMA) розпочало процедуру реєстрації Спутника V в березні і до досі її не закінчило. За даними агентства Reuters, станом на початок червня ЕМА отримала мало виробничих даних, а клінічні дані були неповними.

В Україні вакцина Спутник V, як і інші коронавірус-вакцини виробництва країни-агресора, не ліцензована і не використовується.