У травні 2023 року Анна Stefani Пономаренко виграла «срібло» чемпіонату Європи з брейкінгу, що дало їй пряму путівку на Олімпіаду до Парижа. Це - історична подія, адже брейкінг на Олімпійських іграх буде представлений вперше в історії, як і Україна в цьому виді спорту.
Зараз Анна активно готується до старту, перебуває у чудовій формі та психологічно налаштовується показати свій найкращий виступ. Спортсменка впевнена – медаль Олімпіади їй під силу.
- Анно, як відбувається зараз ваша підготовка до ОІ?
- Підготовка до Олімпіади поки що не відбувається. У мене травми після участі у відборах, тому я взяла трохи більше тижня перерви. Я тренуюсь, але у дуже легкому форматі для підтримки фізичної форми. Але загалом поки що взяла фізичну та психологічну перерву. І за чотири тижні до Олімпіади я вже почну серйозно готуватися у своєму режимі. Не хвилюйтеся, все буде ок!
- Що можете сказати про своїх суперниць?
- Усі дуже сильні, всі швидко розвиваються і готуються – і дівчата, і хлопці. Я завжди дотримуюсь такої думки, що в нашому виді спорту немає досконалого чемпіона, одного-єдиного, хто найкращий. Усі 16 людей, хто потрапив на Олімпіаду – плюс-мінус одного рівня. Немає таких, кого не можна перемогти, і хто технічно і фізично був би найсильнішим.
- Хвилюєтеся перед Олімпіадою?
– Ні. Я взагалі не з тих людей, які переймаються змаганнями. Але переживання перед останніми двома відборами на Олімпіаду були. Коли я начебто була спокійна, хоч і розуміла, що є величезний психологічний тиск через бажання потрапити на Олімпіаду. До того ж, є усвідомлення того, що місць не так вже й багато і що це єдиний шанс потрапити на перші Ігри в нашому виді спорту.
Звичайно, я на підсвідомому рівні дуже боялася туди не потрапити, тому я не змогла повністю розслабитись, не була повністю впевнена, і результат вийшов не такий, як я зазвичай показую. Але вже потрапивши на Олімпіаду, знаю, що я цього гідна. Тепер мені потрібно працювати над психологічним станом, щоб досягти результату.
- Чи є відчуття особливостей цих змагань?
- Очікування завжди одні – я дуже хочу взяти медаль і все для цього робитиму. Але в нас ще така система… В принципі, наша система змагань залежить від удачі, від того, до якої групи потрапиш. Є суперниці, у яких я, точно знаю, виграю. А є суперниці, з якими у нас рівні сили. Впевнена, я можу взяти медаль. Олімпіада у будь-якому разі - це інші змагання, інший рівень. Але загалом формат такий самий, як і у нас був на відборах. Я не думаю, що до Олімпіади мені треба готуватися інакше. Тому що система та сама, люди ті самі, судді плюс мінус ті ж, хто був на останніх двох чемпіонатах, діджеї ті самі. Тому я думаю, що буде приблизно те саме. А там побачимо. Для нас це перша Олімпіада, тому складно щось передбачити.
- Досі ходять суперечки, а чи місце брейкінгу взагалі на Олімпіаді. Грубо кажучи, наскільки це спорт, а не танець?
– Безумовно, наш спорт заслуговує бути у програмі Олімпіади. Це не просто танці. Це щоденна, виснажлива праця. Елементи, що виконують бі-бойс і бі-герлс, за складністю не поступаються гімнастиці або акробатиці. У чомусь у нас навіть складніше, бо ми «фрістайлим», а не виконуємо заготовки. Дуже багато слід працювати над фізичною підготовкою та музичністю. Чим я і збираюся займатися в час, що залишився до Ігор.
На літніх Олімпійських іграх у Парижі турнір з брейкінгу проходитиме в урбан-містечку на площі Згоди у центрі столиці Франції. Також там змагатимуться з BMX-фрістайлу, скейтбордингу та баскетболу 3х3.
На змаганнях Україну представлятимуть: Катерина Павленко (B-girl Kate), Анна Пономаренко (B-girl Stefani) та Олег Кузнєцов (B-boy Kuzya).
Змагання з брейкінгу відбудуться протягом двох днів – 9 та 10 серпня.
Деякі елементи не поступаються за складністю гімнастиці чи акробатиці. Фото: інстаграм Анни Пономаренко