13 липня
Завантажити ще

НОК України закликає не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску, які підтримують війну

НОК України закликає не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску, які підтримують війну
Фото: olympics.com

Національний олімпійський комітет України, Міністерство молоді та спорту та Асоціація спортивної боротьби України надіслали спільного листа Міжнародному олімпійському комітету у зв’язку з кваліфікацією на Париж-2024 представників РФ і Білорусі, які відкрито підтримують воєнні дії проти України. Про це повідомляє пресслужба НОК.

У повідомленні йдеться, що Федерація спортивної боротьби Росії назвала спортсменів, які візьмуть участь у Літніх Олімпійських іграх 2024 року. Це зокрема, це Дінара Кудаєва, Наталія Малишева, Ольга Хорошавцева та білоруска Ірина Курочкіна. Остання претендує на статус індивідуального нейтрального атлета (AIN).

- Звертаємо увагу, що вказані спортсмени підтримують війну в Україні, політику російського диктатора та не відповідають достатнім критеріям для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN). Титулована російська борчиня Дінара Кудаєва опублікувала допис про смерть свого батька, який загинув на війні проти України та закликала вшанувати окупанта як “героя”. Цей допис підримали  ще двоє  російських борчинь - Ольга  Хорошавцева та Наталія Малищева, які вподобали публікацію. Ольга Хорошавцева також залишила коментар зі словами підтримки під дописом Кудаєвої, - йдеться у дописі.

Окрім того, у 2023 році Курочкіна брала участь у пропагандистських заходах разом із Віктором Лукашенком, сином президента Білорусі. Віктор Лукашенко був підданий санкціям з боку Канади, ЄС, США, Австралії, Нової Зеландії та Великобританії за підтримку російської агресії.

Підписанти просять взяти до уваги дану інформацію та не допускати участі російських та білоруських спортсменів, що є членами військових організацій або прихильниками війни проти України, в Олімпійських іграх.