0
4 травня

Українка стала найсильнішою жінкою планети

Українська стронгвумен Ольга Лящук стала переможницею щорічного турніру зі стронгспорту The Shaw Classic. Уродженка Донецька вдруге завоювала титул найсильнішої жінки планети. Про це повідомляє Allthingsstrongman.

З 19 по 20 серпня в американському Ловленді (штат Колорадо) відбувся традиційний турнір найсильніших людей світу The Shaw Classic. У змаганнях серед жінок Україну представляла Ольга Лящук.

Ольга набрала найбільшу серед усіх учасниць кількість балів за сумою всіх вправ - 67. Компанію на п'єдесталі їй становили представниці Канади Саманта Белв'ю (63) та Мелісса Пікок (60). Лящук вдруге у кар'єрі завоювала звання найсильнішої жінки планети. Перший титул Ольга виграла минулого року.

У змаганнях чоловіків українець Олексій Новіков посів 10-те місце, набравши за сумою всіх вправ 44 бали. Перемогу здобув багаторазовий володар титулу "Найсильнішої людини світу" американець Брайан Шоу (96 очок), який планує після турніру завершити професійну кар'єру. Другим став канадець Мітчелл Хупер (89), третім - шотландець Том Столтман (82).

Ольга Лящук народилася в Донецьку, де розпочала займатися спортом. На юніорському рівні стала переможницею першості України зі стрибків з жердиною. У складі збірної України виграла першість Європи з регбі.

Ольга стала першою українкою, яка потрапила до Книги рекордів Гіннеса. У 2016 році жінка розчавила стегнами 3 кавуни за 14 секунд. У 2019 і 2020 роках Ольга перемогла на всесвітніх змаганнях Arnold Pro Strongwoma" у США.

Новини по темі: Змагання Стронгмени