21 листопада
Завантажити ще

ЧС-2022: Фуллькруг рятує Німеччину, а Японія підставляє саму себе

ЧС-2022: Фуллькруг рятує Німеччину, а Японія підставляє саму себе
Фото: reuters

У неділю завершився черговий день другого кола групового етапу Чемпіонату світу з футболу у Катарі. Цей ігровий день подарував одразу дві гучні сенсації. А ще – надію Німеччині на порятунок.

Ігровий день розпочинався з поєдинку Японія – Коста-Ріка. Потім грали Бельгія – Марокко. А опісля Хорватія – Канада та Іспанія – Німеччина.

"Самураї" не скористалися історичним шансом

На перемогу Коста-Ріки після важкого розгрому від Іспанії не чекав ніхто. Здавалося, що японці впевнено заберуть цю гру та гарантують собі вихід із групи. І, можливо, так воно й було б, якби не два «але». Усьому виною власна неточність і блискуча гра ветерана Кейлора Наваса: костариканець зробив три солідні сейви.

Збірна Японії домінувала на полі увесь матч, але забити гол не вдавалося. 14 разів били японці по воротах Наваса, але знайти свій забитий гол так і не змогли. А на 81-й хвилині костариканці взяли й покарали «самураїв» за марнотратство. Кейшер Фуллер акуратним ударом переграв 33-річного Шуїчі Гонду. Єдиний точний удар костаріканців виявився переможним!

Костариканці здобули перемогу, маючи показник xG (очікуваних забитих м'ячів) 0.1! Це насправді дивовижний показник. Більше за костаріканців раділи цій перемозі німці.

Марокканці покарали бельгійців

Перший матч збірної Бельгії на цьому ЧС залишив якийсь дивний післясмак. Команда навряд чи здолала Канаду, і багато в чому - завдяки неймовірній грі Тібо Куртуа. І до цього матчу підходили хоч і номінальними, але фаворитами.

На 4-й хвилині матчу гарний момент був у Мічі Батшуаї, Торган Азар створив для нього чудовий момент, але воротар марокканців блискуче зіграв у епізоді, відбивши небезпечний удар. Надалі порівнюваних за небезпекою моментів ані в тих, ані в інших не було.

І лише під кінець першого тайму промайнула думка, що для Бельгії назріває щось зловісне. На 45-хвилинці на розі штрафного майданчика збивають Хакіма Зієша. Той взявся до виконання штрафного. Подав зі своєї лівої фірмовий кручений напівудар-напівнавіс. Один із марокканських гравців підправив м'яч у дальній кут – і Тібо Куртуа вже нічим не міг допомогти. Рахунок став 1:0, але ненадовго: арбітр подивився на ВАР і побачив там офсайд. Гол було скасовано.

У другому таймі гра знову була рівною. Команди відповідали моментом на момент. Як раптом на 73-й хвилині Роман Се успішно замкнув подачу Абдельхаміда Сабірі. Тібо Куртуа пропустив м'яч під собою, бельгієць стрибнув трохи вище, ніж слід.

Якогось грандіозного штурму воріт Ясіна Буну бельгійці були вже не в змозі організувати. А ось Марокко зуміло забити ще раз. Хакім Зієш блискуче розібрався в епізоді і віддав класну скидку на Закарію Абухлаля, той прошив м'яч під перекладину – Куртуа фактично не мав шансів урятувати.

Після цієї поразки фанати бельгійців влаштували у Брюсселі масові погроми. Програш Бельгії марокканцям поставив команду в максимально ризиковане становище. Тепер Куртуа та компанія ризикують не вийти з групи.

Хорватія-Канада: інтриги не вийшло - стався розгром

"Шашкові" вчора якось і не відчули збірну Канади. Так, першими пропустили на другій хвилині від Альфонсо Девіса. Але вже до кінця першого тайму встигли вирівняти становище. На 36-й хвилині забив Крамарич, а на 44-й відзначився голом Лівая.

У другому таймі віцечемпіони світу спокійно та на класі збільшили свою перевагу. На 70-й хвилині Крамарич забив свій другий м'яч, зробивши рахунок 3:1. А крапку в матчі поставив Маєр на 90+4 хвилині. Інтриги у цьому матчі особливо не вийшло.

Ситуація у групі «F» після двох турів максимально заплутана. Турнір достроково завершено лише для Канади. Їм після двох поразок вже нічого ловити. А ось для решти учасників квартету починається найцікавіше. Хорватія та Марокко мають по 4 очки, але «шашкові» лідирують у групі за рахунок кращої різниці забитих та пропущених. Бельгія після двох турів із трьома очками. І шанси на вихід із групи бельгійці мають, але грати їм у третьому турі з хорватами – це буде битва за путівку у 1/8 фіналу. Марокканці ж можуть кувати залізо, поки гаряче: все, що потрібно, – перемогти вже деморалізовану Канаду. Але чи зможуть? Побачимо вже незабаром.

Фуллькруг врятував німців

Німеччина сама собі створила проблеми, погравши перший матч на турнірі Японії. Але вчора команда Фліка зібралася і видала якісний футбол, якого від неї всі й чекали на цьому Мундіалі. Іспанці з перших хвилин, як у найкращих традиціях, забрали м'яч під свій контроль і почали цю Німеччину поступово коткувати. Вже у старті поєдинку Дані Ольмо дав у перекладину – пронесло німців. Наприкінці першого тайму "Бундес-Тім" огризнулася – гол забив Антоніо Рюдігер. Але його було скасовано через офсайд. На перерву команди пішли за 0:0 на табло.

Іспанці почали міняти гравців. Енріке вирішив, що на полі не вистачає класичного форварда - прибрав Феррана Торреса, поставив Морату. І не дарма. У другому таймі на 62-й хвилині Альваро забив гол.

І тут здавалося, що на цьому ЧС для німецької збірної можна закінчувати. Залишилося відкрити Google і шукати найближчі квитки на Берлін. Але Флік не здався, кинувся робити заміни – на 70-й хвилині випустив Лероя Сане, Нікласа Фуллькруга та Лукаса Клостермана. По гравцю у кожну лінію. Німецький коуч хотів змінити малюнок гри.

У грі німців нарешті з'явилася фірмова гострота. Іспанці почали завалюватись місцями, а все тому, що без м'яча ця «фурія» грає погано. Життєво важливий гол Німеччини відбувся на 83-й хвилині – забив форвард Фуллькруг із передачі молодого Джамала Мусіала.

Який висновок? Класичні дев'ятки досі ще потрібні. У подібних матчах саме їхні навички дозволяють продавити суперника та забити гол. Це можна застосувати до обох збірних.

Розклад у групі «Е» після двох турів максимально інтригуючий. Але, здається, Ханс-Діттер Флік свою команду врятував від гучного провалу на турнірі. «Бундес-тім» в останньому турі гратиме з Коста-Рікою, все в їхніх руках – перемагай та йди в 1/8. Якби японці вчора перемогли, такого шансу у німців просто не було б. Іспанії доведеться грати з Японією – матч обіцяє бути дуже непростим. Японці вже показали на цьому ЧС свої зуби, команді Луїса Енріке доведеться вмикатися на максимум, щоб пройти у плей-офф.

Новини по темі: Футбол чемпіон світу