Завантажити ще

Журналісти проаналізували хвилю сюжетів проти Української асоціації футболу: є ознаки замовності

Журналісти проаналізували хвилю сюжетів проти Української асоціації футболу: є ознаки замовності
Фото: pixabay.com

Протягом останніх двох тижнів відбувається помітна дискредитація Української асоціації футболу в окремих ЗМІ та з допомогою низки анонімних телеграм-каналів.

Тільки телеканал 1+1 за цей час випустив щонайменше п'ять сюжетів проти УАФ зі звинуваченнями на адресу керівника Асоціації Андрія Павелка. Розбір цих сюжетів, опублікований «Цензор.нет», засвідчує їх, щонайменше, однобокість.

Вказується, що дані у сюжетах не містять офіційних джерел інформації чи підтверджень від правоохоронних органів. Натомість містять спікерів із числа колишніх співробітників ФФУ (в часи керівництва Григорія Суркіса, - ред) та плутанину щодо фігурантів «футбольних» проваджень.

Так у сюжеті ТСН від 22 жовтня під назвою "Футбольна корупція із присмаком чаю..." йшлося про так звану «чайну справу» УАФ.

Ведуча новин Соломія Вітвіцька із посилання на неназвані джерела акцентувала, що за кошти УЄФА, УАФ нібито купувала чай, каву та інші продукти харчування, і все це - замість розвитку футболу.

Разом з тим, Реєстр судових рішень містить дещо інакші до озвучених у ТСН даних. По-перше, у «чайній справі» саме УАФ - заявник, а не обвинувачувана. По-друге, розпорядженням коштів УЄФА, належних УАФ, насправді займалася компанія «Ньюпорт».

А остання, за даними Der Spiegel, пов'язана із братами Суркісами і «Динамо». Ба більше, німецьке видання стверджувало, що за кілька років підконтрольний Суркісам офшор привласнив близько 390 млн євро. І саме «Ньюпорт» за кошти УЄФА у пов'язаних між собою компаній далі вже закуповував чай та каву за вказівками, які (УВАГА!) надходили з ел.пошти співробітниці «Динамо». У цьому власне і є суть «чайного» кримінального провадження, яку ТСН у власному сюжеті відобразила, м'яко кажучи, неповно.

Вже за кілька днів, 27 жовтня, чергова новина 1+1 виходить під заголовком: "Розкрита "схема" крадіжок, в якій підозрюють президента Української асоціації футболу Павелка". Тут знову анонсується вручення підозр керівництву УАФ. І хоч кадри сюжету ідентичні кадрам з попередніх, йдеться в них тепер про так звану справу «штучних футбольних полів».

Автори новини знову не посилають на офіційні джерела чи заяви, а лише використовують раніше спростовану УАФ інформацію з інтернету про буцімто розтрату бюджетних коштів під час будівництва мініполів зі штучним покриттям.

З приводу цього провадження та відсутності у ньому будь-яких доказів вини керівництва УАФ у ЗМІ були аж кілька офіційних заяв правоохоронців. Зокрема, навіть спеціально створена з цих питань ТСК у Верховній Раді не знайшла фактів зловживань Павелка і навіть достроково завершила своє існування (повноваження ТСК Рада не продовжила).

Остаточно розвіює міфи сюжету ТСН заява в.о.керівника САП Максима Грищука в інтерв'ю «Главкому».

У січні він повідомив, доказів вини Павелка у справі «штучних полів» слідчі НАБУ, попри аж 4 роки слідства, так і не знайшли. А тому саму справу передали до Нацполіції.

«Детективи та прокурори звернулись із рядом запитів до різних країн про міжнародну правову допомогу. Вподальшому детективами НАБУ направлено нам листа, де зазначалось, що роль суб'єкта (Павелка), який їм підслідний, в даному кримінальному провадженні не знайшла свого підтвердження», - зазначив Грищук.

***

Тут варто ще згадати, що медіагрупа 1+1 на 25 % належить родині Суркісів. А брати Ігор та Григорій Суркіси давно ведуть неоголошену війну проти УАФ, в якій не вперше помічені замовні інформаційні історії.

Загалом цікаво, що хвиля дискредитації, запущена ТСН, дивним чином співпала із заявами експрезидента «Руху» Григорія Козловського про початок «футбольного перевороту». А ці заяви, не менш дивним чином, співпали із перемовинами Козловського та Суркісів, які потрапили в об'єктив фотокамери.

 

Новини по темі: Футбол ЗМІ