Завантажити ще

О-го-го – бабуся: пенсіонерка у 70 років тягає штангу на заздрість молодим

О-го-го – бабуся: пенсіонерка у 70 років тягає штангу на заздрість молодим
Фото: Суспільне Чернігів

Спорту, як і кохання, всі віки покірні ! Не вірите? Тоді знайомтеся: Віра Вікторівна Мельник, 70 років, місто Чернігів. Тричі на тиждень ходить до тренажерної зали, де піднімає тридцятикілограмову штангу.

«О-го-го – яка бабуся!»

Піти в спортзал у такому зрілому віці Віру Вікторівну підштовхнуло здоров'я, що похитнулося. Близько року тому лікарі виявили у пенсіонерки проблеми із рівнем цукру в організмі.

– Симптомів я не помічала. Але пішла якось до лікаря, здала аналізи і виявилося підвищення цукру в крові. І з цим треба щось робити, – розповідає «КП в Україні» Віра Мельник.

Лікар виписав гору ліків, але приймати їх наша співрозмовниця не поспішала. Вирішила поправити здоров'я затятими заняттями спортом. І попросила внучку знайти їй гарного тренера.

- Я хоч і знаю вправи, але в такому віці займатися якось, знаєте, ризиковано. Внучка зв'язалася з тренером Артемом Бджолою, сказала: «Бабуся хоче прийти займатися до зали». Артем засумнівався, але попросив підійти. Показував, що робити – я виконувала, – згадує Віра Вікторівна.

Перше, що скоригував тренер – це відпочинок між підходами до спортивних снарядів. Хоча б хвилинний. Віра Вікторівна раніше його практично не робила – гойдалася як «стахановець».

- Артем потім зателефонував моїй онучці: «Ти сказала – бабуся… Та я на молодих дивлюся – багато хто з них не займається так, як твоя бабуся. Вона в тебе ще о-го-го! – сміється Віра Мельник.

На роботі відкрила тренажерну залу

Все життя Віра Вікторівна пропрацювала зв'язківцем. Спочатку на телеграфі, потім в «Укртелекомі». Професія зовсім не спортивна, скоріше навпаки. Фізнавантаження – хобі нашої героїні.

- Спорт я покохала ще в дитинстві. У шкільні роки любила і баскетбол, і волейбол. Хоча я й невеликого зросту, але добре закидала м'яч у кільце, – розповідає Мельник. - Пізніше в ДТСААФ займалася парашутним спортом. На роботі намагалася підтримувати себе у формі.

Активна життєва позиція зробила Віру Вікторівну головою профкому.

- Зазвичай профспілкові гроші витрачалися на різні культурно-масові заходи, які мені не дуже подобалися. Я ж частину направила до більш корисного русла: закупили тренажери, у директора вибила зал, усі там пофарбували, помили. І відкрили «тренажерку», – згадує наша співрозмовниця.

Віра Вікторівна у свої 70 років чудово виглядає. Фото: instagram.com/vvs6659/

Віра Вікторівна у свої 70 років чудово виглядає. Фото: instagram.com/vvs6659/

Стаю набагато молодшою

Тренується Віра Мельник тричі на тиждень.

- У понеділок робимо вправи на ноги, чи на руки, чи на прес. Наприклад, на прес – 5 підходів по 30 разів. Або жим ногами із вагою 20 кілограм. А найважче – на середу, я її улюбленим середовищем називаю, – усміхається спортсменка. - Там багато присідань, кидки важкого м'яча по 20 разів. Потім «черв'ячок» - зі становища стоячи нахилитися вперед, спертися на руки і пройтися руками до упору лежачи і віджатися, а потім повернутися у вихідне положення.

Додайте сюди підйоми гирі 15 разів. Та й ще всі ці вправи мають робитися у п'яти «підходах». Не кожен молодик здолає.

- Не хочу хвалитися, але мені не важко. Не знаю, як це працює, але в душі ніби стаю набагато молодшим, - каже пенсіонерка. – Спорт дозволяє почуватися дуже добре.

Думка тренера

– Це унікальний випадок. Коли людина все життя веде активний спосіб життя – велика інвестиція у майбутнє, гарне самопочуття, гарний зовнішній вигляд. Силові показники у Вікторівни кращі, ніж у більшості дівчат 20 – 30 років. Вона 15 разів піднімає штангу 30 кг. Присідає з нею на плечах, – каже тренер Віри Мельник Артем Бджола. - Звичайно, Віра Вікторівна – сильна жінка, але як не крути, вік бере своє. Тому звертаємо увагу на технічність виконання вправ – це насамперед безпека для суглобів, м'язів. Плюс контроль інтенсивності, оскільки підключається серцево-судинна система.

Людям старшого віку обов'язково потрібно займатися за допомогою професійних тренерів. Бажання додати вагу або зробити більше вправ не завжди на користь.

– Іноді доводиться підключати психологію. Людина в такому віці не завжди розуміє, що ті фізнавантаження, які могла винести раніше, сьогодні вже непідйомні. Не треба до них прагнути. Організм уже працює інакше, і тут головне не рекорди, а міцне здоров'я, – пояснює тренер. – Як правило, після 60 років у більшості людей проблеми з опорно-руховим апаратом. Хвилює спина, біль і ломота суглобів, погане самопочуття, постійні головні болі та тиск. А розумні фізичні навантаження та денна активність значно знижують вплив усіх цих негативних факторів.

Думка ендокринолога

– При підвищеному рівні цукру в крові заняття спортом дуже корисні. Тому що м'язи харчуються цукром, і коли на них йде фізичне навантаження, відбувається своєрідне лікування. Це перша рекомендація – завжди падає рівень цукру в крові, – пояснила київський лікар-ендокринолог Юлія Булдигіна.