18 травня
Завантажити ще

Українську лижницю усунули від Олімпіади в Пекіні через допінг

Українську лижницю усунули від Олімпіади в Пекіні через допінг
Фото: Granada\commons.wikimedia.org

Українська лижниця Валентина Камінська здала позитивний допінг-тест на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Спортсменку тимчасово усунули на період розгляду, згідно з антидопінговими правилами МОК. Про це повідомляє 16 лютого Міжнародне агентство допінг-тестування.

У матеріалі українки було виявлено відразу 3 заборонені речовини: анаболічний стероїд та два стимулятори (метаболіт 5-метилгексану-2-аміну та метаболіт гептамінол). Пробу було здано безпосередньо під час пекінської Олімпіади – 10 лютого.

34-річна Камінська може запросити відкриття допінг-проби "Б", а також оскаржити рішення про тимчасове усунення в CAS.

Українка на Олімпіаді-2022 стала 79-ю у класичній гонці на 10 км, а також 70-ою у спринті. Крім того, саме на Камінській перервалася участь збірної України у лижній жіночій естафеті: спортсменку, а разом із нею – команду зняли з дистанції через відставання на коло від лідерів (такий регламент). Це сталося вже на другому етапі із чотирьох.

Валентина Камінська народилася у Могильові та до 2018 року захищала кольори Білорусі. Учасниця Олімпіад у Сочі та Пхьончхані. За збірну України почала виступати у листопаді 2018 року. Головна спеціалізація – спринтерські перегони.

Найгучнішим допінг-скандалом Ігор у Пекіні-2022 став кейс росіянки Каміли Валіїєвої. Проте фігуристка продовжує виступи на Олімпіаді – на невдоволення МОК, таке рішення ухвалив арбітражний спортивний суд у Лозанні, оскільки препарат, знайдений в організмі росіянки, за класифікацією не належить до тих, що впливають на результати. Крім того, було прийнято до уваги вік спортсменки (15 років). У МОК заявили, що якщо Валієва виграє медаль Олімпіади (а вона виграє), то церемонія нагородження у цьому випадку не проводитиметься.