Завантажити ще

Є перша олімпійська медаль України у Пекіні – Абраменко взяв срібло!

Є перша олімпійська медаль України у Пекіні – Абраменко взяв срібло!
Фото: REUTERS

Український спортсмен Олександр Абраменко спромігся, як і чотири роки тому, зійти на п'єдестал пошани Олімпіади. 33-річний фристайлер із Миколаєва взяв срібло у Пекіні – першу медаль збірної України на цих Іграх!

Олександр Абраменко 16 лютого посів друге місце у фіналі з лижної акробатики. Українець у фіналі набрав 116,50 балів. Олімпійським чемпіоном став китаєць Ці Гуанпу, а бронза - у представника ОКР Іллі Бурова.

У кваліфікації Абраменко у найкращій спробі отримав 123/53 бали та вийшов у суперфінал із п'ятим результатом. Ще один українець, Олександр Окіпнюк, посів дев'яте місце та достроково завершив боротьбу за медаль. У суперфіналі Абраменко припустився невеликої помилки при приземленні і отримав майже на 12 балів менше, ніж у Пхенчхані, коли йому вдалося завоювати золото.

На Іграх-2018 у Пхенчхані Абраменко несподівано для багатьох став олімпійським чемпіоном. Але залишитися на п'єдесталі через 4 роки – це вже демонстрація класу! Тепер, маючи на своєму рахунку золото та срібло, Олександр став найтитулованішим олімпійцем України у зимових видах спорту. Раніше це була Віта Семеренко, яка у 2014 році у Сочі завоювала золото та бронзу.

У сумі це дев'ята олімпійська нагорода України за неповних вісім Ігор, у яких національна команда брала участь із дня здобуття країною незалежності.

"КП" в Україні" вітає Олександра Абраменка та збірну України!

Срібний стрибок Олександра Абраменка на Іграх у Пекіні-2022. Фото: REUTERS

Срібний стрибок Олександра Абраменка на Іграх у Пекіні-2022. Фото: REUTERS

Олександр Абраменко
Олександр Абраменко
Досьє КП

Український фрістайліст, олімпійський чемпіон 2018 року та срібний призер ЧС-2019. Брав участь у чотирьох Олімпіадах. У Турині-2006 став 27-м, у Ванкувері-2010 – 24-му, у Сочі-2014 – 6-му.

Народився 4 травня 1988 року у місті Первомайський (Харківська область). Зріст 180 см, вага 82 кг. Одружений з фрістайлісткою Олександрою Орловою.