18 травня
Завантажити ще

Зеленський заявив, що виданий Гаагою ордер на арешт Путіна стане "поворотним моментом"

Зеленський заявив, що виданий Гаагою ордер на арешт Путіна стане
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський записав традиційне звернення до українців. У ньому він заявив, що видача Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна є "поворотним моментом".

- За кожний прояв терору проти українців держава-зло відповідатиме. Цей тиждень нарешті приніс справді вагомий міжнародно-правовий результат для України, для справедливості. "Є ордер Міжнародного кримінального суду на арешт керівника Росії, і це поворотний момент", - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, рішення Гааги свідчить, що російська агресія проти України завершиться трибуналом для Москви.

- Момент, після якого стає безперечним, що завершенням цієї агресії для Росії буде повний спектр її відповідальності. Відповідальності за кожен удар по Україні, за кожне зруйноване життя, за кожну депортовану українську дитину... І, звичайно, за кожен прояв дестабілізації світу, що став наслідком російської агресії, - наголосив він.

Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженого за президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Тепер їх мають заарештувати, як тільки вони припинять територію однієї зі 123 країн, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС.