Завантажити ще

ВАКС продовжив екссудді Чаусу домашній арешт до лютого

ВАКС продовжив екссудді Чаусу домашній арешт до лютого

Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у хабарництві колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу. Його залишили під цілодобовим домашнім арештом ще на 2 місяці. Про це повідомляє " Укрінформ ".

- Суд продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 3 лютого поточного року, - підтвердила прессекретар ВАКС Олеся Чемеріс.

Згідно з рішенням суду, на Чауса також покладено низку зобов'язань, серед яких – з'явитися до детектива НАБУ, прокурора або до суду на першу вимогу, а також не залишати без дозволу слідчих місце проживання. Також екссуддя має здати закордонний паспорт та інші документи, що дозволяють виїзд за кордон, утриматися від спілкування з визначеними судом особами та повідомити слідчих про зміни місця проживання або роботи.

Йдеться про колишнього суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, в будинку якого у 2016 році знайшли гроші, законсервовані в банках. Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів хабара. Тоді Чаус залишив Україну, скориставшись імунітетом судді, та вирушив до Молдови.

У квітні 2021 року Чауса викрали у центрі Кишинева. Україна та Молдова розпочали співпрацю з розшуку українського судді, але з'явився підозрюваний сам – на території нашої країни. Наприкінці липня Чауса затримали, а в серпні ВАКС обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.