Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В СБУ назвали злам месенджера бійця однієї з версій удару по 128-й бригаді

В СБУ назвали злам месенджера бійця однієї з версій удару по 128-й бригаді
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Одна з версій причини ракетного удару по 128-й бригаді ЗСУ - злам месенджера Signal одного з військовослужбовців. Про це розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв’ю "Укрінформу".

- У ході розслідування однієї з атак, під час якої загинуло понад 30 наших військовослужбовців, ми виявили, що на один з пристроїв, на якому був месенджер Signal, прийшло повідомлення про конкретну дату і місце шикування військовослужбовців, куди у подальшому і прилетіла ракета, - сказав він.

На уточнююче запитання, чи є це наслідком удару по 128-й ОГШБр, Вітюк відповів ствердно. 

- Так. Наразі одна із основних версій - що наведення стало можливим саме через технічне проникнення. Цей випадок наочно показує, наскільки небезпечним є використання кіберзасобів у військових діях, - зазначив він.

Начальник Департаменту кібербезпеки СБУ повідомив, що фішингові повідомлення для зламу месенджерів військових розсилає хакерське угруповання ФСБ «Армагедон», яке знаходиться у Криму.

- Такі повідомлення йдуть тисячами. Коли їм вдається «зламати» пристрій, то ворог отримує доступ до месенджерів, до комп’ютерів через пошти. Часто це призводить до трагічних наслідків, - розповів він.

  • 3 листопада 2023 року Росія вдарила ракетою «Іскандер-М» по особовому складу 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади у Запорізькій області. Атака сталася, коли бійців зібрали просто неба для нагородження. У Закарпатській області оголосили триденну жалобу.
  • 14 листопада міністр оборони України Рустем Умєров написав у своєму фейсбуці, що перед ударом у небі зафіксували російський безпілотник-розвідник, а в області оголосили повітряну тривогу через ракетну небезпеку. Однак і тоді нагородження не скасували.