30 березня
Завантажити ще

У російському посольстві назвали "вкиданням" заяву Джен Псакі про вторгнення в Україну

У російському посольстві назвали
Фото: REUTERS/Кевін Ламарк.

У Посольстві Російської Федерації у США відреагували на заяву спікера Білого дому Джен Псакі про те, що у Москві можуть готувати привід для вторгнення в Україну у січні-лютому. У Фейсбуці посольства подібні заяви назвали "вкиданням".

- Представники [американської] адміністрації вже в деталях описують сценарії таких провокацій, називають дати евентуального початку "операцій". Доказів, як водиться, немає. Така постановка питання підтверджує безперервний інформаційний тиск на нашу країну. Причому повторюється той самий сценарій: йде "вкидання" сенсації, яка потім, багаторазово повторена пресою, перетворюється на головний інфопривід, - заявили в посольстві.

У посольстві зазначили, що "змовлення у Сполучених Штатах (як на офіційному рівні, так і в ЗМІ) звинувачення" на адресу Російської Федерації "голослівні і не можуть мати жодних підтверджень".

- Закликаємо США до предметної роботи із забезпечення гарантій безпеки на основі запропонованих російською стороною проектів договорів. Росія проти війни. Ми за дипломатичне вирішення всіх міжнародних проблем, – зазначили у відомстві.

Історія питання

14 січня прес-секретар Білого дому Джен Псакі виступила на брифінгу. Спікер заявила, що в Росії закладають основу, щоб сфабрикувати привід для вторгнення в Україну. Це вторгнення, за версією Псакі, може відбутися у період із середини січня до середини лютого.

– Ми стурбовані тим, що російський уряд готує вторгнення. Ми бачили це раніше, як це було у 2014 році, включаючи диверсійну діяльність та інформаційні операції за звинуваченням України у підготовці неминучих атак на російські сили на сході України. Російські військові планують розпочати таку активність за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може розпочатися між серединою січня та серединою лютого, – зазначила Псакі.

Псакі зазначила, що Білий дім має інформацію, що в Росії заздалегідь підготували спеціальну групу, яка навчена вести бій у місті, а також має навички підривників. Мета - диверсії проти "власних маріонеткових сил". Псакі наголосила, що "російські агенти впливу" почали фабрикувати провокації в державних ЗМІ та інтернеті, щоб "виправдати російське втручання та посіяти розкол в Україні".

- Наприклад, російські офіційні особи та агенти впливу наголошують на історіях про погіршення ситуації з правами людини в Україні та посилення войовничих настроїв українських лідерів, - уточнила Псакі.

За словами Псакі, у соціальних мережах поширюють пропаганду російського патріотизму та здатності Російської Федерації вирішити гуманітарні та соціальні питання в Україні.

За словами спікера, Росія готує в Україні операцію "під чужим прапором" як привід для вторгнення.