3 жовтня
Завантажити ще

Шольц заявив, що світ не прийме мир на умовах Росії

Шольц заявив, що світ не прийме мир на умовах Росії
Фото: EDUARDO MUNOZ/ REUTERS

Світовий порядок важливо підтримувати на правилах, а не на «праві сильнішого». Як пише Spiegel, про це у своєму виступі на Генасамблеї ООН заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Канцлер розпочав промову з того, що наголосив: країни не можуть залишатися осторонь, коли світові засади порушуються. Кажучи про вторгнення РФ в Україну, він заявив, що дії Путіна є "кричущим імперіалізмом", а також  назвав анонсовані псевдореферендуми РФ «новим витком ескалації російської агресії», оскільки далі Росія може назвати український контрнаступ "нападом на себе". 

- Якщо ми хочемо, щоб війна Путіна скінчилася, ми не можемо бути байдужими до того, як саме вона закінчиться. І тому ми не приймемо миру, продиктованого Росією, і не визнаватимемо ніяких псевдореферендумів. Тому Україна має бути спроможна захищатися від російського вторгнення, - сказав Шольц. 

Канцлер не уточнив, яку реакцію пропонує у відповідь на проведення Росією псевдореферендумів. Але наголосив, що правила міжнародного порядку потрібно постійно адаптовувати до реальності, та закликав до реформи інституцій ООН. 

Тим часом Путін оголосив у РФ часткову мобілізацію, заявивши, що його країна «готова на все, щоб захиститися».