Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

СБУ відреагувала на звинувачення МЗС Росії у "міжнародному тероризмі"

СБУ відреагувала на звинувачення МЗС Росії у
Фото: t.me/SBUkr

Заява МЗС Росії про “міжнародний тероризм” України звучить особливо цинічно на тлі другої річниці деокупації Бучі та звірств, які там робили росіяни. Про це йдеться у коментарі пресслужби СБУ, переданому "Українській правді".

- Особливо цинічно заяви про тероризм звучать від самої країни-терориста на фоні річниці звільнення Бучі та звірств, які там чинили росіяни. Ми памʼятаємо кожного загиблого українця і зробимо все, аби ворог отримав справедливу відплату, - сказано в заяві.

Намагаючись апелювати до норм міжнародного права, а саме до конвенції про боротьбу з тероризмом, МЗС РФ забуває, що саме Володимира Путіна офіційно оголошено в міжнародний розшук, додали в СБУ. Зокрема, на нього чекають у Гаазькому трибуналі за викрадення українських дітей.

– Тож будь-які слова російського МЗС є нікчемними. РФ насправді може зробити тільки одну заяву, яка вартує уваги – на весь світ оголосити про свою поразку у війні та про виведення окупаційних військ з української землі, - зазначили в СБУ.

  • Увечері 31 березня МЗС Росії шокувало заявою, в якій закликало Україну видати Москві главу СБУ Василя Малюка. Відомство заявило, що сліди всіх "терористичних атак" проти РФ останнім часом, у тому числі теракту в "Крокус Сіті Голлі", ведуть до України. МЗС РФ послалося на вимоги у рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з бомбовим тероризмом та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. В один ряд із терактом “Ісламської держави” у Підмосков'ї МЗС Росії поставило підрив Кримського мосту, який використовувався Росією у військових цілях під час повномасштабного вторгнення в Україну.
  • Також МЗС РФ поставив у ряд із терактом у Красногорську вбивства російських пропагандистів Дар'ї Дугіної та Владлена Татарського, а також поранення російського пропагандиста Захара Прилєпіна, рейди російських добровольців у Бєлгородську та Курську області. У російському МЗС пригрозили, що "порушення Україною зобов'язань щодо антитерористичних конвенцій спричинить її міжнародно-правову відповідальність".
  • Причетність України до теракту у "Крокус Сіті Голі" спростували США та Євросоюз. Відповідальність за вбивства цивільних людей взяла терористична організація "Ісламська держава".