18 червня
Завантажити ще

Жодної участі України в теракті в "Крокусі" не було - і крапка, - Держдеп США

Жодної участі України в теракті в
Фото: youtube.com/@StateDept

Участь України в теракті у "Крокусі" не було, і Росія надала нуль доказів причетності Києва. Про це офіційний представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив на брифінгу 25 березня.

- Жодної участі України не було – і крапка. Ви бачили, що український уряд ясно дав це зрозуміти. І, звісно, ​​щодо цих заяв росіяни не надали жодних доказів, оскільки немає жодних доказів участі України, - сказав він.

Спікер Держдепу розповів, що на початку березня США попередили уряд Росії про запланований терористичний акт у Москві, потенційно націлений на великі збори, включаючи концерти.

- Ми дали їм це приватне попередження відповідно до нашого обов'язку попереджати, коли ми бачимо або коли збираємо інформацію про терористичні атаки або потенційні терористичні атаки, - зазначив Міллер.

Представник Держдепартаменту додав, що кілька місяців тому Вашингтон попередив владу Ірану про потенційну терористичну атаку з боку ІДІЛ-Х (Вілаят-Хорасан), "яка зрештою, вельми трагічно, також збулася".

- І саме через це попередження, яке ми передали російському уряду, ми випустили попередження безпеки 7 березня, в якому ми розповіли громадянам США, що у нас є інформація про запланований терористичний акт у Москві, потенційно націлений на великі заходи, включаючи концерти, - підсумував Метью Міллер.

Спікер Держдепу відмовився говорити про конкретні канали, через які США передали попередження про підготовку теракту Росії.

  • 22 березня внаслідок нападу озброєних чоловіків на концертний зал Crocus City Hall під Москвою загинули щонайменше 137 людей. Відповідальність за напад взяло на себе терористичне угруповання "Ісламська держава".
  • 23 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що затримані терористи хотіли втекти в Україні, де для них нібито підготували "вікно" для перетину кордону. Це спростували у ГУР та президент Володимир Зеленський.
Новини по темі: теракт ІГІЛ Держдеп США