Завантажити ще

Представник Зеленського - про вирок Джелялу: Вийде раніше, мало цій окупації лишилось

Представник Зеленського - про вирок Джелялу: Вийде раніше, мало цій окупації лишилось
Фото: facebook.com/nikolay.polozov

Представництво президента України в Криму та голова Меджлісу Рефат Чубаров засудили вирок першому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу та активістам кримськотатарського національного руху братам Асану й Азізу Ахтемовим.

- Представництво засуджує черговий кричущий злочин РФ, скоєний у тимчасово окупованому Криму щодо незаконного позбавлення волі громадян України, представників корінного кримськотатарського народу, - заявили у представництві.

У президента зазначили, що головуючому судді Віктору Зінькову ще у 2015 році Генеральна прокуратура України оголосила підозру у державній зраді за порушення присяги судді. 

- Репресії та порушення прав і свобод громадян України на окупованих територіях мають негайно припинитися, що неможливо без деокупації Кримського півострову. Вже скоро ми звільнимо всіх наших громадян і піднімемо в Криму два прапори – державний прапор України та прапор кримськотатарського народу, - запевнили у відомстві.

Рефат Чубаров написав на своїй сторінці у фейсбуці, що Меджліс кримськотатарського народу вважає рішення, прийняті російським окупаційним судом, злочинними та юридично нікчемними. Меджліс закликає правоохоронні органи України до формування вичерпного списку осіб, винних у скоєнні злочинів проти конституційних прав та свобод людини на території тимчасово окупованого Криму, а президента та уряд України - негайно включити до порядку денного переговорів з іноземними партнерами звільнення всіх політв'язнів – мешканців Криму.

Постійний представник президента в Криму Тамила Ташева написала, що участь Джеляла у Кримській платформі у 2021 році стала "останньою краплею", бо він жив у Криму всі роки окупації.

- Наріман, ти точно вийдеш на волю раніше, як і Асан і Азіз, як і інші політв'язні! Бо мало цьому режиму лишилось, і цій окупації - теж, - запевнила Ташева на своїй сторінці.

Довідка

21 вересня підконтрольний Росії Верховний суд у Криму засудив  Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Асана Ахтемова – до 15 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Азіза Ахтемова  - до 13 років суворого режиму.

Російська окупаційна влада звинуватила їх у скоєнні диверсії - підриві газопроводу біля селища Перевальне 23 серпня 2021 року, а також зберіганні, перевезенні та контрабанді вибухового пристрою. Всіх затримали на початку вересня 2021 року.

- Вирок ви будете виносити не нам. Це ваш вирок. Бо у судний день вам не допоможуть жодні фальсифікації та лжесвідчення. І коли справедлива кара за вашу несправедливість вас наздожене, можливо, ви згадаєте три наші імені. А скоріше, набагато більше імен, - сказав Наріман Джелял після вироку.