25 березня
Завантажити ще

Порошенко заявив, що повернеться незважаючи на "натяки", а у ДБР розраховують, що п'ятий президент одразу прийде до суду

Порошенко заявив, що повернеться незважаючи на

В ДБР сподіваються, що Петро Порошенко, якому висунуто підозру у справі про незаконне постачання вугілля з окупованої території, 17 січня, як і обіцяв, повернеться до України і прибуде до суду для обрання йому запобіжного заходу. Про це заявила на брифінгу 14 січня у Києві радник із комунікацій ДБР Тетяна Сап'ян.

- Сьогодні органи слідства очікують на повернення Петра Порошенка для проведення відповідних процесуальних дій. Нагадуємо, що, згідно із законом, отримання повідомлення про підозру означає також необхідність обрання запобіжного заходу. Сподіваємося, що таке засідання відбудеться у понеділок, підозрюваний прибуде до суду, як сам анонсував, і всіх процесуальних норм буде дотримано так, як це передбачено законодавством", - сказала вона.

За словами Сап'ян, інформації про судове засідання, зокрема про час початку, вона не має. Також не змогла уточнити, який запобіжний захід обвинувачення проситиме суд.

- Коли буде засідання, тоді дізнаємося, з чим саме звернулася сторона звинувачення, - сказала представниця ДБР.

Після того як Порошенкові було повідомлено про підозру, підкреслила Сап'ян, з боку захисту почали звучати заяви, "мета яких  – надати даному провадженню політичного забарвлення" та маніпулювати громадською думкою, але ДБР займається злочинами, а не політикою.

Представники ЄС, як повідомляє телеграм-канал Pavlovsky News, прийшли на брифінг і почали вигукувати спікерові запитання про те, коли ДБР порушить кримінальну справу проти Зеленського за держзраду. Їм запропонували звернутись із письмовим запитом.

- ДБР сподівається, що Петро Порошенко – відповідальний політик та відповідальний громадянин, і він виконає всі процесуальні зобов'язання та самостійно прибуде на засідання суду, – резюмувала Сап'ян.

У ДБР не виключають перехресний допит Медведчука та Порошенка

Сап'ян заявила, що у ДБР можуть провести перехресний допит екс-президента Петра Порошенка та нардепа Віктора Медведчука, які є фігурантами так званої "вугільної справи". Це може статися за необхідності, зазначає "РБК-Україна".

- Наскільки мені відомо, Кримінально-процесуальний кодекс не виключає такої можливості. І якщо будуть відповідна база і  потреба, слідчі зберуть відповідний фактаж і запросять на перехресний допит згаданих осіб, - пояснила вона.

Порошенко заявив, що йому натякають не повертатися – але він повернеться

Підозрюваний у держзраді за "вугільною справою" Петро Порошенко на своїй сторінці у Фейсбуці 14 січня підтвердив свій намір повернутися до України 17 січня і заявив, що головна мета Зеленського - "налякати Порошенка".

"Насамперед йдеться не про долю Порошенка. Йдеться про долю країни. І коли кілька тижнів тому я виїхав з України у міжнародне турне, яке охоплювало п'ять країн, то, безумовно, там були важливі зустрічі. Але за кілька тижнів змінилося дуже багато", - написав він.

П'ятий президент заявляє, що "влада Зеленського та Зеленський особисто" ініціювали оголошення йому підозри не уповноваженою на те прокурором через маніпуляції в Офісі Генерального прокурора, арешт усіх активів і тиск на ЗМІ.

"І сьогодні вони намагалися донести меседжі про те, що краще не повертатися. Що вони з розумінням до цього поставилися б. Що нічого страшного не було. Тому що головна мета, яку переслідує наразі Зеленський, – налякати Порошенка", - вважає обвинувачений у держзраді лідер "ЄС".

Порошенко наполягає: він повертається, щоб захищати Україну, щоб забезпечити єдність.

"Щоб пліч-о-пліч всі українці здатні були дати відсіч Путіну. Бо країна може дати відсіч тоді, коли вона сильна!" - підсумував п'ятий президент.

А В ЦЕЙ ЧАС

До вихідних у Печерському суді не дали роз'яснень щодо арешту майна Порошенка

Повний текст ухвали Печерського районного суду Києва про підтримку клопотання прокурора про накладення арешту на майно п'ятого президента України, нардепа Петра Порошенка буде оприлюднено 19 січня. Про це адвокат Порошенка Денис Галанський розповів у коментарі "Інтерфакс-Україна".

– Засідання щодо оголошення повного тексту рішення про арешт майна Петра Порошенка… нам дали розписку, що о 13:50 це буде 19-го числа, – зазначив він.

Адвокат пояснив, що судове засідання було перенесено, оскільки у п'ятницю відсутня суддя. Оприлюднення повного тексту визначення було призначено на 12.00 14 січня 2022 року.

6 січня Печерський районний суд підтримав клопотання прокурора щодо накладення арешту на майно Порошенка, який підозрюється українськими правоохоронцями у державній зраді та сприянні тероризму.