Завантажити ще

Після розслідування ЗМІ Халімона звільнили з посади заступника голови фракції "Слуга народу"

Після розслідування ЗМІ Халімона звільнили з посади заступника голови фракції
Фото: facebook.com/PavloKhalimon

Нардепа Павла Халімона звільнять з посади заступника голови фракції «Слуга народу». Про це заявив голова фракції Давид Арахамія через кілька годин після виходу розслідування ЗМІ про те, що Халімон придбав будинок у центрі Києва за заниженою ціною та записав його на іншу людину.

- Якщо ти народний депутат і маєш пару зайвих мільйонів гривень, то ти повинен допомогти своїй країні. Це твій обов’язок, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Арахамія додав, що етична складова цього вчинку суперечить цінностям фракції та її баченню того, чим під час війни має займатися народний депутат. Голови фракції «Слуга народу» закликав правоохоронні органи розпочати розслідування і “дати юридичну оцінку цим подіям”. 

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк прийняла відставку Павла Халімона з посади голови Чернігівської організації.

- Виконувача обов’язків голови партосередку буде призначено незабаром відповідно до статуту партії. Рішення про обрання нового голови обласної організації буде прийнято на конференції/зборах обласної організації у визначені статутом партії терміни, - сказано на сайті партії.

Вранці 23 січня “Українська правда” написала, що в червні, “у розпал війни”, 39-річний Павло Халімон придбав елітний маєток у центрі Києва, оформивши його на іншу особу. Згідно з договором купівлі-продажу, будинок разом із земельною ділянкою  коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень. Водночас згідно з сайтами з продажу нерухомості, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень. 

Продавцем був архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко. За його словами, продажем будинку через ріелтора займався його брат. Маєток нібито продав дешевше, тому що потрібні були гроші, а реальної ціни "ніхто не давав з багатьох причин". Згідно з даними у закритому реєстрі, власником є Анастасія Котеленець. Журналісти дослідили, що Халімон проживає в елітній нерухомості, та бачили там жінку, схожу на Котеленець.

Павло Халімон обіймає посаду заступника керівника фракції "Слуга народу" та заступника керівника парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, він також є головою Чернігівської обласної організації партії "Слуга народу". У 2019 році на президентських виборах був офіційним представником Володимира Зеленського  у Чернігівській області. Халімон зайшов в парламент як № 55 у списку партії «Слуга народу». Раніше він був фінансовим директором ТОВ «Прометей-газ 1» та директором OOO "Агро-Хаус".