Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Омбудсман Лубінець: Співробітники ТЦК не можуть затримувати людей на вулиці без поліції

Омбудсман Лубінець: Співробітники ТЦК не можуть затримувати людей на вулиці без поліції
Фото: Суспільне Новини/ Олександр Брамський

Співробітники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не можуть затримувати громадян України на вулицях. Якщо потрібно проводити так звані “рейди”, то до складу цієї групи обов'язково повинні бути долучені представники Національної поліції. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець сказав в інтерв’ю Суспільному.

- Вони (представники ТЦК. - Авт.) не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні, – заявив він.

За словами Лубінця, прикладом коректної поведінки військкоматів в умовах, коли в них є перелік осіб, які ухиляються від мобілізації, є дії ТЦК у Полтавській області, де військові звернулися до Національної поліції зі списками осіб, які не з’явилися по повістці.

- А якщо треба проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов'язково повинні бути долучені представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов'язаних, чи немає, – додав він.

Омбудсман зазначив, що саме співробітники Національної поліції мають право зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення та озвучувати якісь законні вимоги. 

Дмитро Лубінець також заявив, що виступає проти розширення повноважень ТЦК, що пропонувалося у першій редакції законопроєкту про нові правила мобілізації.

  • 28 березня речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін розповів "Суспільному", що вони написали кілька звернень до поліції, аби близько 30 тисяч людей доставити до військкоматів. Звернення до поліції подали щодо тих, хто вчинив адміністративне правопорушення за двома статтями - про порушення правил військового обліку та про мобілізацію.
  • 24 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк закликав цивільних змінити своє ставлення до військовослужбовців ТЦК і не цькувати їх, інакше Україна може програти війну.