Завантажити ще

На "Чаплинці" на кордоні з Кримом не буде пункту перетину, але прикордонники залишаться

На
Фото: t.me/mvs_ukraine

Контрольно-пропускний пункт "Чаплинка" на адміністративному кордоні між Кримом та материковою частиною України 19 жовтня припинить свою роботу. Про це повідомили в Офісі омбудсмена України.

"Для перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя громадянам необхідно планувати свої маршрути руху через КПВВ «Каланчак» або «Чонгар», - йдеться в телеграм-каналі Офісу.

Про закриття КПВВ "Чаплинка" говориться в розпорядженні голови Херсонської ОДА від 8 жовтня. Заступник губернатора Херсонської області Микола Якименко сказав в ефірі Радіо Крим.Реаліі, що на КПВВ дуже маленький потік громадян, а його утримання дуже дороге. Рішення узгодили з Держприкордонслужбою та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Перший заступник міністра з питань ТОТ Ростислав Замлинський повідомив, що в середньому в день на контрольно-пропускних пунктах від 1200 до 1600 перетинів. Левова частка припадає на «Чонгар» і «Каланчак», через «Чаплинку» - близько десяти перетинів.

На «Чаплинці" не буде пункту перетину, але прикордонники залишаться чергувати. Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов сказав, що це стратегічно важливий напрямок.

Всього з 2014 року на адмінкордоні між Кримом та Херсонською областю діяли три пункти пропуску, два з них залишаються активними - «Каланчак» і «Чонгар».