30 червня
Завантажити ще

Дуда: Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи Тримор'я

Дуда: Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи Тримор'я
Фото: ЭВЕЛИН ХОКШТЕЙН/REUTERS

Країни-учасниці Ініціативи трьох морів, (Тримор’я), створили новий формат партнерства, надавши Україні статус партнера-учасника. Про це президент Польщі Анджей Дуда повідомив під час саміту країн Тримор’я в у Ризі. Як пише TVN 24, нова форма партнерства адресована потенційним країнам-членам ЄС. 

- Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів – окрім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися, - наголосив Дуда.

Він додав, що країни, які будуть на шляху до вступу в Європейський Союз, зможуть подати заявку на такий формат партнерства з Ініціативою трьох морів. Дуда підкреслив, що всі країни Тримор’я виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата в ЄС. 

- Я сподіваюся, що рішення з цього приводу буде ухвалено Європейською радою цього тижня – наприкінці тижня, тому що тоді буде засідання цієї ради, – сказав президент Польщі.

Україна неодноразово виявляла бажання приєднатися до Тримор’я.  Президент України Володимир Зеленського прийняв участь у саміті у якості гостя за відеозв'язком. Він заявив , що Україна повинна стати повноправною учасницею Ініціативи трьох морів.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, без незалежної України Ініціатива трьох морів не буде можливою.

Ініціатива трьох морів була заснувана у 2016 році Дудою та його тодішньою хорватською колегою Коліндою Грабар-Кітарович як платформа економічного співробітництва між центральноєвропейськими країнами ЄС.  До неї входять 12 держав ЕС, що пролягають вздовж осі північ-південь від Балтійського моря до Адріатичного та Чорного морів.

Новини по темі: Польща Анджей Дуда