Завантажити ще

Директор українського офісу Amnesty International оголосила про звільнення

Директор українського офісу Amnesty International оголосила про звільнення
Фото: facebook.com/oksana.pokalchuk

Директор українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що йде з правозахисної організації. Рішення пов'язане із скандальною публікацією, яка містить звинувачення на адресу Збройних сил України. Про це вона повідомила на сторінці у Facebook.

– Я звільняюся з Amnesty International в Україні. Це ще одна втрата, яку мені принесла війна... Все розбилося об стіну бюрократії та мовного бар'єру. Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку увірвалися окупанти і рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що тут такого – засудити армію захисників, – зазначила вона.

За її словами, вона намагалася донести думку українського офісу, щоб звіт про війну в Україні зі згадкою нібито відповідальності ЗСУ за громадянські жертви було видалено.

- Ми, з боку українського офісу, постійно зазначали, що прес-реліз, який організація випустила 4 серпня, має як мінімум дослідити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України. Як ми зазначали, представники Amnesty International звернулися до Міноборони із проханням про реакцію, але дали дуже мало часу на відповідь. Внаслідок цього, самі того не бажаючи, організація створила матеріал, який прозвучав як підтримка російських наративів, - наголосила Покальчук.

На думку Покальчука, це дослідження стало інструментом російської пропаганди, що є неприпустимим.

-Я говорила з представниками Amnesty із десятків країн світу, щоб позицію України та українців було почуто. Також я неодноразово говорила з вищим керівництвом, яке, на жаль, у цій ситуації не зробило належних кроків, щоб захистити інтереси людей, на чиє благо працює організація та весь правозахисний рух. На додаток до відсутності належної реакції, відбулося ігнорування великої активістської ініціативи людей з усього світу, яких обурив цей прес-реліз. Мені боляче це визнавати, але ми з керівництвом Amnesty International розійшлися ціннісно, тому я вирішила залишити організацію, – резюмувала вона.

Відомо, що звільнилася з організації також речник Amnesty International Україна Катерина Мітєва. Вона наголосила, що український офіс переконував головний офіс організації не публікувати скандального звіту.

Amnesty International опублікувала звіт, в якому сказано, що ЗСУ нібито порушують закони війни тим, що "ставлять під загрозу життя населення, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах та лікарнях". В Офісі президента відреагували на звинувачення організації словами, що життю українців загрожує лише РФ, а заяви Amnesty International є "участю у дискредитаційній кампанії Росії проти України".

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Amnesty International своїм матеріалом "створює фальшивий баланс між жертвою та злочинцем". Після цього генеральний секретар організації Агнес Калламар вважає, що невдоволення громадськості заявами у їхньому матеріалі про Збройні сили України нібито є "атакою українських тролів".