Завантажити ще

Підрив «Північних потоків»: у Німеччині проти українця подали позов через ріст цін на газ

Підрив «Північних потоків»: у Німеччині проти українця подали позов через ріст цін на газ
Фото: Getty Images

Німеччина змінила кваліфікацію справи про підрив «Північних потоків», в якій фігурує український військовий Сергій Кузнєцов. Про це повідомив його адвокат Микола Катеринчук, пише «Бабель».

Раніше прокуратура підозрювала Кузнєцова у трьох статтях Кримінального кодексу: "Саботаж, направлений проти конституційних основ", "Вчинення вибуху", "Руйнування будівельних споруд, а саме мостів, гребель, залізниці тощо".

Тепер залишилися «Вчинення вибуху» і «Руйнування будівельних споруд» і додалася кваліфікація за статтею Кримінального кодексу «Порушення роботи підприємств публічного забезпечення», оскільки обидва газопроводи були виведені з ладу та позбавлені свого цільового призначення — транспортування газу з Росії до Німеччини. Адвокат зазначив, що кваліфікація може змінюватись.

- Крім того, з’явився екзотичний позов від одного пенсіонера, який скаржиться на Сергія. Позивач каже, що через дії Кузнєцова тарифи на газ зросли на €112 на місяць. Він вимагає від Сергія сплатити €3 тисячі, — розповів Катеринчук.

Він припустив, що за позовом можуть стояти проросійські політичні сили Німеччини, наприклад, AFD («Альтернатива для Німеччини»).

Також адвокат заявив, що попри судову заборону німецькі правоохоронці відібрали у Сергія зразки ДНК. Захист наполягає, що зразки були відібрані незаконно і без згоди Кузнєцова. Адвокати звернулися до слідства із запитом про результати експертизи, але поки що відповіді не отримали.

Новини по темі: Північний потік