Завантажити ще

Німеччина, Данія та Швеція підтвердили вибухи на "Північному потоці"

Німеччина, Данія та Швеція підтвердили вибухи на
Фото: DANISH DEFENCE COMMAND/REUTERS

Причиною протікання у двох нитках газопроводу "Північний потік" стали влаштовані кимось вибухи. Як повідомляє BBC, цю інформацію вже підтвердили Німеччина, Данія та Швеція.

Так, по словам прем'єр-міністра Швеції Магдалени Андерссон, на трубопроводі було зафіксовано два вибухи, а сейсмологи Данії та Швеції підтвердили, що зареєстрували два потужні вибухи, які прогриміли в понеділок в районі місця витоку.

- Сигнали не схожі на сигнали землетрусів. Вони нагадують сигнали, які зазвичай реєструються вибухами, - повідомили у Геологічній службі Данії та Гренландії (GEUS).

Сейсмологи з Упсальського університету Швеції, який співпрацює з GEUS, повідомили, що другий, потужніший вибух еквівалентний більш ніж 100 кг тротилу, додавши вибухи в товщі води, а не під морським дном.

Хто може стояти за вибухами, невідомо. 

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек при цьому повідомив, що течі з'явилися через цілеспрямовані атаки на інфраструктуру і Берлін тепер точно знає, що вони не були викликані природними причинами - подіями чи втомою матеріалу.

Прем'єр-міністр Данії до цього заявила, що витік явно викликаний навмисними діями, припустивши можливий саботаж, тоді як прем'єр Польщі Матеуш Моравецький прямо заявив про саботаж, не наводячи доказів.

- Ми ясно бачимо, що це акт саботажу, пов'язаний із наступним кроком ескалації ситуації в Україні, – наголосила польський прем'єр-міністр.

Помічник президента США з національної безпеки Салліван при цьому додав, що обговорив із колегою з Данії інцидент із "Північними потоками". А глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сказала, що витік - наслідок саботажу, і погрожує "найрішучішою відповіддю" на будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури. Високопосадовець назвала інцидент російським нападом з метою дестабілізації Європи.

Про витоки на трубопроводах стало відомо вдень 27 вересня. На «Північному потоці-1» їх зафіксовано два, «Північному потоці-2» - 1. Компанія Nord Stream – оператор «Північного потоку» - заявила про одночасне руйнування трьох ниток газопроводу, наголосивши на «безпрецедентному характері» події.

За словами радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, витік газу є диверсією Росії.