Завантажити ще

Лубінець надіслав листи омбудсмену РФ та Червоному Хресту через викрадення жителів Грабовського

Лубінець надіслав листи омбудсмену РФ та Червоному Хресту через викрадення жителів Грабовського
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Україна вимагає негайно повернути незаконно вивезених до Росії жителів Грабовського Сумської області. Про це йдеться у заяві уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

- 18 грудня військовослужбовці Збройних сил Російської Федерації незаконно затримали близько 50 цивільних осіб - мешканців села Грабівське Сумської області, утримували їх без доступу до засобів зв'язку та належних умов, а 20 грудня примусово вивезли на територію РФ. Такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права – це порушення законів та звичаїв війни, незаконне позбавлення волі та примусова депортація цивільного населення, – заявив Лубінець.

У зв'язку з цим омбудсмен направив звернення до уповноваженого з прав людини в Російській Федерації з вимогою надати інформацію про місцезнаходження незаконно депортованих громадян України, повідомити умови їх утримання та вжити заходів для їх негайного повернення в Україну. Також він надіслав листа до МКЧХ.

– Закликаю міжнародне співтовариство дати належну правову оцінку діям РФ та використати всі наявні механізми впливу для припинення незаконних депортацій цивільного населення України, – наголосив він.

  • 5 грудня на підконтрольну Україні територію вдалося повернути ще одну групу дітей із тимчасово окупованої частини Херсонської області.
  • 21 грудня російські військові перетнули державний кордон України в районі села Грабовське Сумської області та примусово вивезли звідти 50 цивільних осіб.
Новини по темі: Новини Росії депортація