23 сiчня
Завантажити ще
back icon

Нардеп спростував, що новий закон зобов'язує ЗМІ видаляти негативні коментарі про посадовців

Нардеп спростував, що новий закон зобов'язує ЗМІ видаляти негативні коментарі про посадовців
Фото: facebook.com/yaroslav.yurchyshyn

Закон, який Верховна Рада ухвалила 14 січня і який стосується роботи журналістів, не зобов'язує їх видаляти негативні коментарі про посадовців. Про це 15 січня повідомив народний депутат, голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

- Низка ЗМІ поширили інформацію, що законопроєкт №11321 нібито обмежує свободу слова та вводить покарання для медіа, якщо вони не видаляють “негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами”. Це брехня, — написав він у своїх соціальних мережах.

Юрчишин зазначив, що, згідно із Законом про медіа від 2023 року, можна звернутися до Нацради або подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт лишив під матеріалом ЗМІ коментар відповідного змісту. Тепер у випадку відкриття судового провадження медіа самостійно може вирішити, що робити з коментарем. ЗМІ може або видалити коментар впродовж трьох днів і не нести за це відповідальності, або, поділяючи позицію коментатора, залишити й захищати свою позицію в суді.

- Також законопроєктом ми звільняємо від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не безпосереднє їхнє цитування. Наразі медіа реально можуть постраждати від позовів, якщо не процитують особу безпосередньо, а передадуть слова. Хоча суть не міняється. Натомість ми пропонуємо ЗМІ полегшити спосіб донесення інформації, аби можна було непрямою мовою переказати суть висловлювання публічної людини, — додав він.

Нардеп звинуватив у розповсюджуванні брехні анонімні телеграм-канали, які пов'язані з заступником глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрієм Портновим. Інститут масової інформації (ІМІ) зазначив, що історія з відповідальністю власників вебсайтів за контент користувачів (коментарі) тягнеться як мінімум з 2009 року.