Завантажити ще
back icon

Верховна Рада ухвалила закон про відкриття роботи парламентських комітетів для журналістів та громадськості

Верховна Рада ухвалила закон про відкриття роботи парламентських комітетів для журналістів та громадськості
Фото: facebook.com/yevheniya.khudzik

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відкриття роботи парламентських комітетів для журналістів та громадськості. За документ №11321 у другому читанні проголосували 286 народних депутатів. Про це повідомила співавтор ініціативи Євгенія Кравчук.

- Журналісти та громадськість зможуть бути присутніми на засіданнях комітетів, які проводять у режимі онлайн. Порядки денні засідань комітетів та проєкти актів оприлюднюються не пізніше ніж за 24 години до початку засідання комітету, – розповіла вона.

Крім того, комітети повинні забезпечити пряму трансляцію своїх відкритих засідань. Відеозаписи трансляцій розміщуються на вебсторінках комітету на офіційному вебсайті Верховної Ради не пізніше 24 годин з часу завершення засідання.

Також серед положень законопроєкту:

  • Для журналістів, працівників медіа, акредитованих при Верховній Раді, додаткова акредитація для відвідування засідань комітетів не проводиться.
  • До норм щодо відповідальності суб’єктів у сфері медіа та їхніх працівників додано, що умови розповсюджуються не лише на офіційних працівників медіа, але й на осіб, які виконують роботу за цивільно-правовим договором.
  • Звільнення від відповідальності журналістів можливе не лише за дослівне відтворення публічних виступів чи повідомлень посадових осіб державних органів, місцевого самоврядування, народних депутатів, але й за переказ без спотворення суті таких виступів.

Норми щодо пересування журналістів під час комендантської години були вилучені із законопроєкту до другого читання.

Ще один співавтор законопроєкту, Ярослав Юрчишин, зазначив, що парламент досі керується ковідними обмеженнями.

- Деякі комітети залишаються закритими для громадськості з 2020 року, а з початком повномасштабного вторгнення рівень закритості інформації щодо засідань лише посилився. Наразі немає об’єктивних безпекових загроз, адже більшість засідань комітетів відбуваються онлайн. Публічність не створить жодних ризиків, але допоможе активній частині суспільства моніторити роботу депутатів, — написав він у Фейсбуці.

  • 8 травня 2024 року журналістам відновили доступ до роботи в будівлі Верховної Ради. Але з огляду на безпекові вимоги максимальну кількість людей у пресцентрі обмежили 30 людьми.
  • 15 січня 2024 року Стефанчук порівняв нардепів, які транслюють засідання Верховної Ради, з корегувальниками.